Kırşehir gelişmeye müsait, küçük ve şirin bir kent. Burada yaşayanlar, suyunu içenler ve hatta yıllarca tozlu yollarında işine gücüne gidenler bilir.

Tabii her bireyin talebidir, doğup büyüdüğü ve yaşadığı yerin güzel olmasını, temiz olmasını, gelişmiş olmasını, yaşanılabilir bir kent olmasını ister. Caddelerin, sokakların, parkların temiz, tertemiz olması her bireyin arzusudur. Ancak yıllarca her gelen yerel yönetici şehrin merkezinde bulunan, Ankara caddesi, Lise Caddesi ve Terme Caddesini önce bozup sonra da yeniden yaparak millete çalışıyor imajını sergilemekle meşgul oldular.

Bu kentin bir de arka sokaklarının olduğunu unuttular ve adeta deyim yerindeyse yetim muamelesi yaptılar. Şehir merkezine makyaj yaparak güzelleştirmeye çalıştılar ve yetim muamelesi yapılan kenar semtlerin yazın tozunu, kışın çamurunu görmezden geldiler.

Kırşehir SHP’den seçilen Dr. Cahit Gürses’in belediye başkanlığından sonra, 10 yıl MHP’li belediye ve 15 yıl da AKP’li belediye tarafından yönetildi.

Elbette her gelen Kırşehir sevdalısı olduğunu söyledi, “halka hizmet için geliyoruz” dedi, “ben yok, biz varız” dedi, dedi ama sözleri pek yerini bulmadı. Şehir merkezi ile oyalanmayı tercih ettiler, geniş ufuklara bakamadılar. Şehrin gelişmesi adına kent park hariç pek olumlu işlere imza atamadılar. Belediye’yi de borç batağına getirip bıraktılar. Sadece bunlar değil tabi ki, bir de alay edercesine “CaHaPe zihniyeti belediyecilik yapamaz” dediler.

Son yapılan genel seçimlerde, Kırşehir halkının iradesiyle CaHaPe zihniyeti iktidara geldi ve yaklaşık 4,5 senedir de iktidarda. Bu zihniyetin tüm iş makinaları şehrin arka sokaklarında yani kenar mahallelerde cadde, sokak temizliyor, alt yapısını düzenliyor ve asfalt atıyor.

Şehrin mevcut 14 mahallesini ayrı ayrı gezdim, yeni yapılan park yerleri var, neredeyse asfalt atılmamış caddesi, sokağı yok gibi. Kenar mahallelerde oturan insanlar ilk defa tozdan ve çamurdan kurtuldukları için memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Tüm bunları alay edilerek dillendirilen CaHaPe zihniyeti ve onun belediye başkanı yaptı ve halende çalışmaları devam ediyor.

Başkaları konuşuyor ama CHP’nin Belediye Başkanı yapıyor. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, öyle anlaşılıyor ki, belediyenin borçları bittikten sonra alan çalışmalarına hız vermiş gibi…

Hangisini burada yazayım ki, Sanayi Sitesi’ni mi, Bahçelievler Mahallesi’ni mi, Bağbaşı Mahallesi’ni mi, Kervansaray Mahallesi’ni mi, Üçgöz mevkii, Nasuhdede Mahallesi v.s. şehir hizmetle buluşmaya devam ediyor.

Önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerine kadar alt yapı, köprü, yol ve asfalt çalışmalarını bitirmiş, gelecek dönem için de yeni plan ve projelerini, “yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” diyerek halkla paylaşıp uygulamaya koyacaktır.

Kenar mahallelerde ayrım yapmadan, şehri komple bir bütün olarak görüp öyle de hizmet götüren, yetim çocuk muamelesi yerine öz evlat muamelesi yapılarak cadde ve sokakları tozdan, çamurdan kurtaran Belediye Başkanına ne denir?

Elbette, başarı dilenir ve teşekkür edilir…

Teşekkürler Sayın Selahattin Ekicioğlu…

Teşekkürler Başkan…