Memleketin bu gün itibarıyla içinde bulunduğu sosyo ekonomik durumu, sağlık, eğitim, asayiş ve tarım gibi yaşamsal önem arz eden durumları göz önünde bulundurarak, bundan yirmi iki yıl öncesine baktığımız da, yirmi iki yıl önceki durumun bugünden daha iyi olduğunu görebiliyoruz. Neler olmadı ki, yirmi iki yıla neler sığmadı ki, milletimiz neleri yaşamadı ki, bu günkü karanlık günlere nasıl geldik…

Yaşadığımız her bir günün, haftanın, ay ve yılın ayrı ayrı hikayesi var, her birini yazmaya kalksak günlerce sayfalarca yazıp çizmemiz gerekir.

Mehmetçiğimizin Suriye sınırında yaşadığı olaydan darbe kalkışmasına kadar, yalan dolan zabıtlarla zindanlara atılarak yaşamları karartılan her meslek gurubundan vatansever insanların dramı var. Ülke ekonomisinin içine düştüğü çıkmaz durum ve bu nedenle de yoksullaşan milletin ızdırabı var. Hayat pahalılığı var, ülkeyi yöneten iş bilmezlerin yanlış ekonomik politikaları sonucu ezim ezim ezilen halk var halk. Aslında tüm bu olup bitenleri insanlarımız günlerce, haftalarca, aylarca ve yıllarca yaşadı ve halende yaşıyor.

2002 yılında;

Yolsuzlukla mücadele,

Yoksullukla mücadele ve

Yasaklarla mücadele denilerek milletten yetki alanlar, iktidarlarını 2024 yılına kadar sürdürdüler de, ne yolsuzluğu bitirebildiler, ne yoksulluğu ortadan kaldırabildiler, ne de yasakları özgürleştirebildiler.

2002 yılında iş başına gelen iktidar, 2024 yılı olmasına rağmen iktidarını sürdürüyor da, günübirlik politikalarla zamanı geçiştirmeye bakıyor. Oysa memleketin devasa sorunları yetkililerden çözüm bekliyor.

Sanayi,

Tarım,

Dışa bağımlılık,

Eğitim,

Sağlık,

Enflasyon,

Hayat pahalılığı,

Ekonomi,

Besiciler,

Küçük esnaf,

Nakliyeci,

Yoksulluk,

Yolsuzluk,

Yasaklar,

İşsizlik, evet 2024 yılına geldiğimizde tüm bunları çözüm bekleyen sorunlar olarak karşımızda görebiliyoruz.

22 yıl içinde İktidarın yaptığı bir iyileştirme yok, işte bu sebeplerden dolayı da hem diğer seçmen ve hem de AKP seçmeni iktidara öfkeli, iktidara kızgın.

Milletin yitirilen umutları biraz olsun CHP’nin yerel iktidarı ile birlikte artmış durumda.

Muhalefetin emeklilerle buluşması, çay yetiştiricileri ile buluşacak olması millette umutların daha fazla artmasına neden olmakta ve yitirilen güven duygusu yeniden gelişmektedir.