Şanımızı, şerefimizi, ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜMÜZÜ korumak asli görevlerimizdendir.

Kurtuluş Savaşımızı kazandık. 29 Ekim 1923 te CUMHURİYETİMİZİ kurduk. Yüz yıldan beri BAYRAĞIMIZI, Anadolu’muzun bağrında dalgalandırdık. Demokrasimizi yaşatacağız. Atatürk’ümüzün açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz. Vatanımıza göz diken düşmanlarımızın gözünü oyacağız.

Her yıl 29 Ekimlerde Cumhuriyet Bayramını kutladık. Kutlamaya devam edeceğiz. Pandemi belası nedeniyle ve 15 Temmuz ihtilâl denemesi nedeniyle, bayram kutlamalarımız sönük geçti. Yüzüncü yılımızda, bu 29 Ekim’de çok görkemli Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız. Coşkuyla Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Alanlarda, cadde ve sokaklarda ve evlerinin balkonunda BAYRAĞIMIZ dalgalandıran tüm cumhuriyet sevdalılarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Anadolu dünyanın merkezindedir. Yeraltı ve yeryüzü zenginlikleriyle, tüm ülkelerin gözü bizim Anadolu’muzdadır. Almak istemektedirler. Türkleri ve Müslümanları ORTA ASYA ÇÖLLERİNE geri göndermek istemektedirler. Avrupa’sından, Asya’sına, Amerika’sından Rusya’sına, İngiliz’inden, Alman’ına, Fransız’ından, İtalyan’ına, Rum’undan Ermeni’sine daha kim aklınıza geliyorsa, Anadolu’muzu almak sevdasındadırlar.

Birincisi Türkiye yönetimlerinin kolay yutulur olduklarını görmeye çalışmaktadırlar. İkincisi Türkiye şerefli ordumuzun, jandarmamızın ve polisimizin kolay yenilecek olmasını görmek istemektedirler. Üçüncüsü de Anadolu’muzu kendi aralarında paylaşamamaktadırlar. Özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, birbirimize bağlılığımız duygularımızı yok edememektedirler. Bundan dolayı dimdik ayaktayız.

Türk ve Müslüman sevdalıları, anlattıklarımız iyi anlamalıyız. En çok yeni yetişen nesillerimize çok iyi anlatmalıyız. Saçlarını topuz yapmak, göbekleri açmak, kulaklarına ve burunlarına küpe takmak, boyanın her çeşidiyle ciğer yemiş gibi her tarafını boyanmak sevdalıları, dizleri yırtık pantolonlar, streç pantolonlar giyinmeyi özgürlük ve hürriyet sayan gençlik.

Şu sözümü unutmayın. Yunanistan batıda, Ermenistan, doğuda, Irak, Suriye güneyde, PKK; PYD; YPG; İŞİD Amerika’nın ve Rusya’nın uşaklığını yaparak, Türkiye Cumhuriyetimizi yıkmak sevdasındadırlar. Apo’nun yularıyla, Fetullah’ın takkesiyle, Amerika’nın yalanlarıyla, Rusya’nın aldatmacasıyla savaşmayı bilmezsen, söylemeye dilim varmıyor ama Anadolu’yu düşman çizmesiyle çiğnetirsen, o zaman görürsün Hanya’yı Konya’yı. Cep telefonlarınla sokakta, bilmem her tarafta oynamayı görürsün. Şanını, şerefini, ırzını, namusunu o zaman görürsün. Hakiki özgürlük ve demokrasi ne demekmiş anlarsın.

Söyledim. Son yıllar Cumhuriyet Bayramlarımız, Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramlarımız, 30 Ağustos Zafer Bayramlarımız coşkuyla kutlanmıyor. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilinçle ve heyecanla kutlamaları yapılamıyor. Bu tabloyu gören Kırıkkale İl Gazetemiz, bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın daha anlamlı ve daha heyecanlı kutlanması beklentisi içindedir. Alanlarımızın cadde ve sokaklarımızın ve tüm evlerimizin bayraklarla süslenmesi beklentisi içindedir. Fener alayları düzenlenmesini istemektedir. Okullarımızda sınıflarımızın cumhuriyetimiz anlatan afişlerle süslenmesi beklentisi içindedir. Cumhuriyet şiirleriyle her taraf donatılmalıdır.

Cumhuriyet adına spor faaliyetleri, resim sergileri, yakın yerlere geziler, ödüllü kitap yazdırmalar, belediye hoparlöründen konuşmalar, şarkılar, şiirler, gün boyu yapılmalıdır. Hele folklor, halay, eğlenceli oyunlar yaptırılmalıdır. Yerel gazetelerimiz 29 Ekim günü baskılarını doyurucu yapmalıdırlar. Valilerimiz, Kaymakamlarımız, belediyelerimizin başkanlarımız bu konuya gereken önemi vermelidirler