Kırşehirspor'da maalesef sezon başından beri işler iyi gitmiyor.

Görünen köy kılavuz istemez; iyi gidecek gibi de gözükmüyor. Kupa maçından sonra Gökhan hoca (Beklemiş) gönderildi, ardından Van maçına takımı Kaleci Antrenörü Murat Sarı çıkardı. Vanspor maçından sonra da yönetim takımın başına Ahmet Duman hocayı getirdi.

3-1'lık mağlup olunan İskenderunspor maçında takımda Ahmet hoca (Duman) revizyona gitse de ilk yarıda ve ikinci yarıda ortaya konan futbol kimseyi tatmin etmedi.

Kırşehirspor’un İskenderun maçında “hangi oyuncu nerede oynuyor?” diye soracak olursak cevabını hiçbirimiz bilmiyorduk. Sağbekler bir solda bir sağda takımın iki orjin sol bekinden biri olan Oğuzhan yedek.

Sonra iki sağbekten sol bek çıkmayınca tekrar kenardan orjin solbek oyuna girdi. İskenderunspor maçında Kırşehirspor’un yeni hocası “bir sinerji, bir hava yaratacak mı?” derken aksine takımda mücadele kazanma ruhu hiç yoktu desek yerinde olur.

Ahmet hoca ve ekibi bildiğim kadarıyla kupada oynanan  Karagümrük ve ligdeki Vanspor maçlarını TV’den izlemişler. Ama iyi izleyip analiz yapamamışlar gibiydi. Kısacası ilk dersleri olan İskenderunspor maçında Ahmet hoca başarısız oldu.  Maçın başında rakip takım İskenderun oyunu kendi yarı alanında kabul edip Kırşehirspor’u tartarken, Kırşehirspor olarak önde etki yaratma çalışması başarısız oldu.

Sonra konuk takım İskenderunspor Neşet Ertaş'ın memleketinde eline sazı alarak iki gol buldu ve oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. İlk yarıyı Kırşehirspor 2-0 mağlup kapatarak soyunma odasına girdi.

Maçın ikinci yarısı da ilk yarıdan çok farklı değildi. İkinci yarıda da konuk takım İskenderunspor etkili oldu ve 88’de skoru 3-0 yaptılar. Kırşehirspor ise 90+4 de kaleci Kadem Burak Yaşar'ın çabuk oyunu ile Doğacan sağdan girip maçta Kırşehir’in tek golünü kaydetti.

Kendi sahamız olan Ahi’de 3-1’lik mağlubiyet Kırşehirspor’u puan cetvelinde tamamen ateşin içine attı. Artık ligde küme düşme potası olan alt sıralarda düşme ateşini tamamen hissediyoruz. Alt sırların ateşi maçta taraftarı da ateşi ile yakarak adete yönetim, futbolcu ve yeni teknik heyete de isyan ettiler.

Taraftarın canı yanıyor. Sevdası Kırşehirspor sahada erirken elinden gelen bir şey yok. Tek elinden geleni önce destek olmaktı, oldular ama baktılar sahada kazanma sonuca isyan eden takım göremeyince onlarda tribünden isyan ettiler. Hem destek, hem isyan etmek hepsini de yaptılar…

Kırşehirspor’un oynadığı oyunlarında

*Agresif baskı

*Rakibi zor pasa yönlendirme

*Hızlı oyun

*Çevre Kontrolü

*Kademe anlayışı

*Yardımlaşma olmayınca sonuçta mağlubiyet oluyor. 

Sezon başından beri yazıyoruz. Dinleyen yok. Kadroda 30’a yakın futbolcu var. Ama 11’de oynayacak alternatifsizlik var. Yanlış giden bir şeyler var. Yönetici kardeşlerimizin bu yanlış gidişi durdurması gerekiyor.

Çağatay Han Başkan ve yönetimini severim. Ama bir yerde yanlış yapıyorlar. Bence kendilerine kim ya da kimler kadro mühendisliğinde tavsiyede bulunduysa o kişilere mesafe koymaları hem kendileri için, hem de takım açısından faydalı olacağı kanaatindeyim.

Ligin ilk yarısında kalan 4 maçta başta futbolcular olmak üzere, teknik heyet de bir an önce kendini toparlamalı. Yoksa bu gidişat hiç de iyi değil. Yoksa alt sıraların ateşi Kırşehir’i yaktığı gibi bu ateş her kesi yakar!

Benden söylemesi…