KIRŞEHİRSPOR, Ligin 2.Yarısına ilk yarıda olduğu gibi kötü başladı.

Önce deplasmanda Esenler Erokspor’a 4-2’lik skorla yenilen yeşil-beyazlıların güçlü rakibine yenilmesine rağmen attığı 2 gol umut vermişti!

Ama atılan o goller umudu sonraki maçlarda kaybettirdi!

Erokspor maçından sonra kendi sahasında ilk yarıdaki kadrosunu dağıtan U19 takviyeli kadro ile çıkan Afyonspor maçını da kazanamayan Kırşehirspor, bir umut deplasmandaki Diyarbekirspor’dan puanlar alır beklentisi de boşa çıktı ve 2-1 mağlup oldu.

Evet, kötü gidişat devam ediyor ve bir türlüde durdurulamıyor.

Bunun nedenlerini biz nerede hata yaptık diye kulüp başkanımız Çağatay Han Torun, yöneticilerimiz ve taraftarlarımız “ Şapkalarını önüne koyup düşünmeleri gerekiyor”

Bu arada şapka deyip geçmeyelim her renginin ayrı bir anlamı var!

BEYAZ ŞAPKA: Tarafsız, objektif,

YEŞİL ŞAPKA: Yaratıcılık, yeni fikir ve öneriler,

SİYAH ŞAPKA: Karamsar,

KIRMIZI ŞAPKA: Duygusal,

SARI ŞAPKA: İyimser ve

MAVİ ŞAPKA:  Serinkanlılık, genel değerlendirme anlamı taşıyor. Biz artık hangi şapkayı alırsak!

Kırşehirspor’a ve kadrosuna baktığımız zaman eldeki kadro yetersiz.

Takviye olarak sol beke, kanatlara, on numaraya ve forvete nokta transferler şart gözüküyor.  Bu ara dönemde transferde hata yapma lüksümüz olamaz!

Futbolun en basit gerçeğidir.“İyi futbol, iyi futbolcularla oynanır.”

Ne kadar istekli olursanız olun, ne kadar kazanma arzusuyla oynarsanız oynayın, kaliteli futbolcunuz rakibinizden azsa işiniz zor ve rakibinizi yenemezsiniz. Kırşehirsporun durumu da tam bu işte…

Takımınızın planı ne kadar stabil olursa olsun, şemanıza-organizasyonunuza ne kadar sadık kalırsanız kalın, bir noktada çok temel bir aksaklık devreye girebilir. Ve elinizi kolunuzu bağlayabilir. Ona da “kalite” diyebiliriz en basit haliyle.

Futbolda bir kural vardır: “Futbolcular kazanır, antrenörler kaybeder”

Kaptanı usta olmayan gemiye, her rüzgâr ağır gelir.

Ekrem Al hocadan sonra yardımcısı Ferhat hoca ile devam etmek çok büyük riskti.

Bu risk oynanan 3 maçta farkını ortaya koyamadı. O zaman Ferhat hocada diyecek ki kadro yetersiz. Bence de yetersiz. Kötü giden 3 maç sonrası yönetim tarafından Ferhat hoca takımdan gönderildi yerine Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu ile anlaşıldı.

Ali Kemal hocaya başarılar dilerim, inşallah tutar!

Ez cümle; Her zaman attığınız gol ile kazanamazsınız,  çünkü rakibiniz sizin attığınız golden hep 1 fazlasını atmıştır...

Evet, takım kötü gidiyor, artık ligin ikinci yarısında hataların telafisi yok. Haftalar, maçlar  ve günler hızlı geçiyor.

Artık her hafta bir final maçına çıkıyoruz. Kırşehirspor 2 maç kazansa şehrinde, takımında, taraftarında psikolojisi değişecek. Takımın hücum ve gol yollarında etkili olacak transferler olmadan bunun olmayacağını oynanan 22 maçta biz gördük. Umarım artık yönetimde farkına varmıştır ve bu yolda bir adım atar. Gerçi 3 sezondur hep aynı hatalar oldu, inşallah artık olmaz.

Kırşehirspor hepimizin, taraftar, medya ve şehir olarak bu zorlu süreçte yönetim, futbolcu ve teknik kadroya destek olmak zorundayız. En azından yıpratıcı değil de yapıcı olursak, moral motivasyonla mevcut kötü durumdan çıkmak için adım atmış olacağız.

Kısacası atalarımız dediği gibi "Çıkmadık candan umut kesilmez"