Kırşehirspor, 2.Lig Kırmızı Grubun 9.Haftasında kendi saha ve seyircisi önünde karşılaştığı Rize temsilcisi Pazarspor ile 2-2’lik skorla berabere kalarak 1 puanı son anda kurtardı.

Kırşehirspor maçta oyununu rakibine kabul ettiremezken, rakip Pazarspor çok koşarak Kırşehirspor’un defanstan başlayan oyun kurmasını engelledi.

Ekibimiz orta alanda zaman zaman Savaş ile oyun kurmaya çalışırken, rakibin sağ beki Hakan’ın arkasına Doğacan’ı kaçırarak etkili olma düşüncesi ile pozisyon arayarak etkili olmak istedi. Ama son paslarda Doğacan olsun, Savaş olsun zaman zaman hatalar yapınca rakip kale alanında gol için yetersiz kalındı.

 Daha sonra dakikalar 28’i gösterirken serbest atıştan Savaş’ın şutu rakip Pazarspor barajına çarparak ağlarla buluşunca ekibimiz Kırşehirspor maçta 1-0 öne geçti.

Öne geçmenin morali ile biraz rahatlarız derken, Pazarspor 30. dakikadan sonra Kırşehirspor’un daha çok üzerine gelmeye başlayınca tehlike sinyalini vermeye başladı. İlk yarıyı 1-0 öne kapatma morali ile giren Kırşehirspor, ikinci yarıda adeta sahada rakibine teslim oldu. Konuk takım ikinci yarıda oyun formatını  4-2-3-1 den 4-3-3 e çevirerek, Kırşehirspor’un takım boyunun uzamasından da faydalanarak İsmail, Oğuzhan ve İlhan ile hücumda etkili oldular.

Savunmamızın ağır oluşundan faydalanan İsmail attığı 2 golle takımını maçta öne geçirince hem sahada futbolcular, hem tribünler, hem de kenar yönetimiz şok oldu. Maç 1-1 iken dakikalar 70’i gösterirken Kırşehirspor 4’lü savunmadan 3’lü savunmaya geçmiş, orta sahada koşan Hakan Erçelik çıkınca koşmayan iki adam Savaş ve Hacı Mustafa olunca takımın savunmasını zaafını daha çok ortaya çıkması ile Fatih, Ahmet ve Sinan’dan oluşan ağır 3’lü savunma arasında İsmail bunu kendi takımı adına fırsata çevirerek takımının 2’inci golünü attı.

Evet takımın eksiklikleri var. Transferler yetersiz. Sezon başında birde yöneticilerimiz beyanatlarında hedefi play-off koyunca taraftarda da şehirde de beklenti arttı.

Ama ben sezon başından beri transfer konusunda eksikliklerimizi yazdım. Bu kadro ile play-off olmayacağı baştan belliydi. Belki bütçe yoktu, belki planlama yetersizdi. Bunlardan dolayı da nokta transferler ve kadro mühendisliği yapılamamış olabilir.

Yöneticilerimiz sezon başında hedef play-off demek yerine orta sıralar dese, bence şehirde de taraftarda da bir beklenti olmazdı. Hepsi de arkadaşımız olan yöneticilerimizde o zaman kendilerini de taraftarlarımıza ve şehre daha iyi anlatmış olurlardı diye düşünüyorum.

Nitekim Pazarspor maçından sonra taraftarlar, Kırşehirspor’lu futbolcuları tribüne çağırıp “neden oynamıyorsunuz? Sorununuz ne?” dendiğinde, futbolcular adına kaptan Savaş, “Paramızı alıyoruz. Sorunumuz yok. Ama elimizden gelen bu” denmesi de manidar!

“Elimizden gelen bu”yu açarsak, kapasitemiz bu mu denmek istendi?

Kapasite buysa sonuç da kabullenmiş mi olunur? Yok siz buna yetenek dersiniz, motivasyon dersiniz, kadro planlaması dersiniz. Yani birçok şey dersiniz. Ama eksikliği görmek ve bilmek gerek. Yoksa sonra ahlar vahlar yetmez.

Taraftar haklı olarak güzel oyun ve güzel skorlar bekliyor. Futbol görsel bir şov, insanlar da bu şovu doyasıya yaşamak istiyor. Sezon başında yapılan açıklamalarda taraftar ve şehirde beklenti oluştu. Ama eldeki kadroda bunu yapacak çok fazla gücü yok. Bunu sezon başında ve Pazarspor maçında da gördük. 

Taraftarlarımızın maç içerisinde sahada sonuca isyan etmeyen futbolculara görünce bu sefer kendileri isyan ettiler.

Evet isyan etmek hakları, lakin yönetimi istifaya davet etmelerini garipsedim. Eldeki kadro bu, yönetim de bu… Şu anda istifa ile sorunlar çözülmez. Yönetimin devre arasında gerekli takviyeleri yapacağını, sezon başında yapılan hataları yapmayacaklarına inanıyorum. Takıma destek vererek devre arasına kadar alabileceği puanları alması için de herkesin el birliği ile destek olması şarttır. Aslolan Kırşehirspor’dur.

Diğer yandan sosyal medyada yazılan polis menajer olayı nedir?  Eğer iddialar doğruysa vay halimize vay. Bu tür insanlar var ve yönetimin iyi niyetinden faydalanıyorsa takımın içinden uzaklaştırılmalı.

Benden söylemesi…