Dört gözle beklediğimiz 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri Pazar günü gerçekleşti.

Sevindirici en önemli konu, seçimlerin ülke genelinde sorunsuz ve huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi idi.

Seçimlerden önce yapılan spekülasyonlar asılsız çıktı.

Gerçekten endişelerimiz vardı ama seçimleri temiz atlattık.

Cumhurbaşkanı seçimlerinin kazananı yok. Üç adayda ilk turda yeterli oranı yakalayamadı ve seçimler ikinci tura kaldı.

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur sonunda 13. Cumhurbaşkanı belli olacak.

Anadolu Ajansı’nın ilk verilerine göre; çok önde ve seçimi açık ara Erdoğan kazanıyordu, her zamanki algı oluşturulmaya çalışıldı. İlerleyen saatlerde veriler yüklendikçe seçimin ikinci tura kaldığı belli oldu.

İkinci tur seçimleri umarız ülkemiz için hayırlı olur.

Milletvekili seçimlerinde sürprizi MHP yaptı. Barajı bile geçemeyeceği söyleniyordu. Bütün anketler bu yönde idi. Ama öyle olmadı ve MHP Doğu’da bile dişe dokunur oy aldı. Bu da çok garip bir durum.

Unutmadan söyleyelim, asıl kaybedeni anket şirketleri oldu. Hem Cumhurbaşkanlığı, nem de milletvekili konusunda sınıfta kaldılar.

AK Parti milletvekili sayısında azalma var ama, Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı kazandı.  CHP milletvekili sayısını artırsa da 40’a yakın milletvekili ortaklarına dağılınca sayısı ciddi anlamda aşağı düşecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Oğan da yüzde 5 gibi bir oran yakalayarak seçimin ikinci tura kalmasını sağladı. Bu da bence başarıydı.

Ona oy veren seçmenlerin ikinci turda kime oy verecekleri çok önemli. Daha önceki söylemlerine göre çizgisi belli ama siyaset bu! Yarının ne olacağı belli olmaz. Çünkü önümüzde yaşanmış örnekleri var.

Son olarak Kırşehir’e bakarsak AK Parti bütün olumsuzluklara rağmen yine birinci parti çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 54 civarında oy aldı.

İki milletvekilinin dağılımı ise daha adaylar belli olmadan önce belliydi. Nitekim de öyle oldu. Ak Parti: 1, CHP 1 milletvekili kazandı.

Nihayet gençler! Ama!

Salı günü sahamızda oynadığımız Etimesgut maçını 4-2 kaybettik.

İki takım için de formalite maçıydı.

Benim merak ettiğim sonucun ne olacağı değildi. Önemli olan kadro yapısıydı. Yine mi tam kadro çıkacaktık, yoksa günlerdir dillendirdiğimiz gençleri kadroda görecek miyiz?

Sonunda Ahmet hoca zahmet buyurmuş ve bizim kendi gençlerimiz olan kaleci Mert, Şenol Sürüm ve Eser Koçak’ı kadroya dahil etmişti.

Ancak bizim çocuklarımız yedek kulübesinde oturdular. Şenol son 30 dakikada, Eser son 10 dakikada şans bulabildiler!

Şenol iddia ettiğim gibi hiç sırıtmadı. Eser’e de güvenim. Ancak çocuk yeterli süre alamadı ki kendini göstersin. Kaleci Mert’i de az da olsa oynatması gerekirdi diye düşünüyorum. Umarım Kastamonuspor maçında ona da şans verilir.

Ahmet Hoca’nın taraftarlarla uyumu ve diyaloğu yine mükemmeldi. Devre arası diğer taraf tribünündeki seyircilere koştu, onları ikna etti bir konuda. Sonra ikinci yarı her kesimin yakından tanığı Yabanlı aşiretinden Aydın’a da bazı açıklamalarda bulundu! Bu konuda hayranım sana Ahmet Hoca…

Onları dinlediğin kadar bizleri dinlemiyorsun, buna da çok üzülüyorum!

Cumartesi günü Kastamonuspor maçı ile sezonu kapatıyoruz.

Daha dar bütçe ile sezona hazırlanan yönetim sıkıntılı bir sezonu bence iyi atlattılar. Yeni sezona umarım daha iyi koşullarda hazırlanırız ve kötü rüyalar görmeyiz. Emeği geçenlere teşekkürler…

Bayan Hentbol Takımımıza play-off’ta başarılar

Bayan Hentbol takımımız play-off maçlarına hazırlanıyor. Umarım onlar da bize önümüzdeki sezon Süper Lig heyecanını yaşatırlar. Şimdiden onlara da başarılar diliyorum.

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim. Ahi Evran Üniversitesi BESYO Dekanı Ersan Kara’ya takımımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz.  Hentbol takımımızın antrenmanları için salonlarını kayıtsız şartsız takımın emrine verdi.

Cuma günü Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlayacağız. Eski 19 Mayıs’ları anımsayınca için burkuluyor. Aylarca hazırlandığımızı hatırlıyorum. Şimdi ne yazık ki o coşkulu kutlamalar yok. Yine de kutlayabilmemiz çok önemli. Gençlik ve Spor bayramımız Cumhuriyet çocuklarına armağan olsun.