Öyle anlaşılıyor ki, hükümetin son günlerde aldığı kararlara bakılırsa ülke adım adım seçime gidiyor.

Kesin tarih şu ana kadar belirlenmese de siyasi partilerde seçim kulisleri yoğun şekilde yapılıyor.

AK Parti İl Başkanı’na sormuştum da “Aday mısınız?” diye. Verdiği cevap “Bize hangi makam görev olarak verilirse yapılır” demişti.

Bu da demek oluyor ki AK Parti’de kim aday adayı olursa olsun, hepsi görev verilmeyi bekleyecek.

Ya muhalefetin ebedi ve ezeli değişmez partisi CHP?

Bu partide çok sayıda aday adayı dillendiriliyor.   

Mevcut adayların içinde Kırşehir’e ve özellikle sağlık alanında hizmetleri ile unutulmayan Milletvekili Metin İlhan, hala partililerin gözdesi.

İl Başkanı Eczacı Baran Genç, o da her alanda il başkanlığını başarıyla yürütüyor. Kırşehir’in her türlü sorunlarının çözümünde yine Baran Genç var.

Eski İl Genel Meclisi ve İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu adaylık konusunda sabahlara kadar kulis çalışmalarını yürütüyor. Bürosu her gün partililerle dolup taşıyor.

CHP’de iki dönem İl Genel Meclisi Üyeliği ve 10 yıl İl Başkanlığı yapan A. Gazi Özer’in de Genel Merkezle dirsek temasında olduğu, seçime aylar kalmasına rağmen daha şimdiden çalışmalarına başladığı ve her geçen tempo arttırdığı gözlemleniyor.

Geçtiğimiz günlerde aday adaylığını açıklayan bir isim ise eğitimci Aslan Beyhan. O da adaylıkta iddialı olduğunu ifade ediyor.

Kırşehir’de milletvekili çıkaracak partiler arasında bulunan İYİ Parti de şuan aday adaylığı için akın olacağını gözlemliyorum.

İl Başkanı Müfit Göçen aday olur mu bilmem, ama Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu, şimdiden aday adaylığını açıklamış durumda.

Haziran ayında, ya da Mayıs ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yaklaşık 6 ay kala siyasi partilerde aday adaylığının önümüzdeki günlerde daha da artacağı ortada.

Ama Kırşehir’in iki milletvekili çıkaracağı için bu yarışın AK Parti, CHP ve İYİ Parti arasında geçeceğini herkes biliyor.

Bunu bilen Kırşehir dışındaki bazı eli çantalıların da yakında tek tek aday adaylığını açıklamak üzere bavullarla şehrimize teşrif edecekleri anlaşılıyor. Ama Kırşehirliler bu adayları zor kabul edeceklerini sanıyorum. Zira öyle gözüküyor.

Kırşehir’in havasını solumayan, tozunda, toprağında yaşamayan, suyunu içmeyen isimler tepeden atanmak için her yolu deneye dursunlar, bunlara Kırşehir’de partisi ne olursa olsun sıcak bakmayacakları ortada…

Ben nasıl hatırlamam, nasıl unuturum.

Kırşehir’e hizmetleriyle silinmez izler bırakan CHP’li bir Mustafa Aksoy’u?

Adalet Partili’li bir Memduh Erdemir’i?

Anavatan Partili bir Kâzım Çağlayan’ı?

AK Partili bir Mikâil Arslan’ı?

Kırşehirliler kendisine hizmet edenleri arada yıllar geçse de unutmadılar, unutmayacaklar.

Kırşehir’e her seçimde bir sürü vaad verip bu vaadlerini unutanları herkes biliyor.

Ne oldu Kırşehir’in Hızlı Tren Projesi, Çevre Yolu, Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi vaadleri?

Bugün Meclis’te Kırşehir’i temsil eden, ama Kırşehir’i “hizmete doydu!” gerekçesiyle cezalandırıp, bir çivi çakmayanları da sanırım Kırşehirliler asla unutmayacaktır.

Bütün bunlardan sonra sevgili okurlarım, hangi parti nasıl, ya da kimi aday gösterirse göstersin sizler Kırşehir’e hizmet getiremeyenlere, getiremeyeceklere, kaderi ile baş başa bırakanlara asla yol vermeyin.