Bir yerel seçimi daha geride bıraktık ilimize ve ülkemize hayırlı olsun…

Bu seçimde seçmenler yine siyasilere mesaj vermiş oldu, bu mesajları çok iyi okumak lazım.

Herkes başını ellerinin arasına alıp nerede hata yaptığını çok iyi düşünmeli…

İktidar partisi bu seçimlerde başarısız olan il içe yönetimlerini acilen görevden almalı.

Gırtlak patlatıldı, “Halkın istediği adayı siz aday yapmaz iseniz sonuç hüsran olur” diye ki öyle de oldu..

“Emeklileri dinlemezsen sana gereken cevabı sandıkta verir” dedik ki verdi.

“Benim istediğim adayı liste başı yapalım da kazanmazsa kazanmasın” diyen zihniyet derhal istifa etmeli.

AK Parti Yerel Yönetimler Den Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları hatta teşkilat sorumlularının da birçoğu görevden alınmalı. Aday tercihlerinin çoğu kötü ve yanlış çıktı.

Bir seçim önce AK Parti’ye oy veren seçmen bu kez oyunu CHP’ye verdi. Gerek ekonomik şartlar ve gerekse de yanlış tercihler bunda çok büyük etken oldu.

CHP bu seçimlerde kazandığı emanet oyları genel seçimlere taşımak istiyor ise seçim öncesi verdiği vaatleri yapmaya hemen başlamalı. Bu halk artık gerizekâlı değil,  en az siyasiler kadar zeki emin olun buna. Yapılan ve yapılmayan işlerin takipçisidir.

İlimizde seçimi kazanan Ekicioğlu ve ekibini tebrik ediyorum, haklı bir seçim kazandılar.

Bir tebrikte ilimizde Mucur’u ve Özbağ’ı, ülkemizde de Sivas ve en önemlisi Muhsin Başkan’ın memleketi Şarkışla ilçesini kazanan ve benim de gönül bağım olan BBP’ye gelsin.

Ahde vefayı geçte olsa yerine getirmiş oldu Sivaslı seçmen.

Gelelim şehrimize, şimdi Selahattin Başkan geçen dönemden daha çok çalışmalı özellikle de hizmet etmedikleri yerlere hizmet götürmeli, ben yapacağına inanıyorum.

Halka dayatma ile seçim kazanılamayacağı bir kez daha görülmüş oldu.

16 milyon emekliye hakkını vermemenin sonucu ağır oldu.

İnsanların artık eskisi gibi siyasi görüşe değil ekonomik şartlara göre oy kullandığı bir kez daha teyit edilmiş oldu.

Kısacası AK Parti fabrika ayarlarına geri dönmeli, yoksa 4 yıl sonra belki daha önce yapılacak olan genel seçimlerde de bu tablo ile karşı karşıya kalacaktır.

Sayın Erdoğan yanı başındaki ihanet şebekesi ile ilişkilerini acilen ve derhal kesmeli yoksa genel seçimlere yine bu şekilde gidecektir.

Seçimlerden önce beni tanıyanlar hatırlayacaktır, “Osman Arslan kazanırsa 1000-1500 oy ile kazanır ancak Ekicioğlu kazanırsa en az 10.000 fark atar” demiştik, dediğimiz gibi de oldu.

Yine “Akpınar CHP, Akçakent AK PARTİ, Boztepe MHP, Çiçekdağı MHP, Kaman AK PARTİ, Mucur BBP, Özbağ BBP” kazanır demiştik dediğimizin çoğu çıktı.

Kırşehir AK Parti de Allah’tan Milletvekili Necmettin Erkan varmış yoksa tarihi hezimet yaşanırdı. Kim bilir belki de alınan oy 20.000’in altına düşebilirdi.

Partide kendisinden başka (Kadın Kolları Başkanı Meryem Hanım hariç)  sahada olan bir başka kimseyi bizler göremedik.

Vekil Kırşehir’de neredeyse Bakanlar Kurulu Toplantısı yaptı, tarihinde görmediği kadar bakan gördü bu şehir ve bu bakanlar şehrimize çok büyük yatırım sözü verdiler.

Necmettin Erkan Beyefendi bu vaatlerin kesinlikle takipçisi olacak ve o yatırımları siyaset gözetmeksizin ilimize getirilmesi konusunda çok büyük katkı sağlayacaktır.

Sonuç olarak seçilen kim olursa olsun kişileri özelleştirmeden, “farklılıklarımız kazanımlarımızdır” düsturu ile halka hizmet etmek en büyük işleri olmalıdır.

Ben yeniden seçilen belediye başkanlarına, belediye encümenlerine, il genel meclisi üyelerine ve muhtarlarımıza bir kez daha hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum.

Saygı ile kalın…