Türkiye’de gündem baş döndürücü şekilde devam ederken bunun elbette yerele yansımaları bir bütün olarak değerlendirilir.

Şunun şurasında genel seçimlere altı aylık bir süre kalmışken, iktidar hala erken mi, zamanında mı seçim olacağını açıklamadı.

Hal böyleyken, Millet İttifakının aday adayları yavaş yavaş meydanlara inecekleri sinyalleri vermekteler.

Kırşehir’de bizlere yansıyan kulislere göre, Kırşehir CHP’de bayağı bir aday adayları var. Herkesin bildiği üzere CHP’de ilk adaylığını açıklayan isim eğitimci Aslan Beyhan oldu.

Kırşehir’de 25 yıl sonra CHP’nin Kırşehir’de Milletvekilliğini ve Belediye Başkanlığını kazanmasında büyük emeği geçen, hatta kazandıran İl Başkanı Baran Genç de 24 Aralık Cumartesi günü İl Başkanlığından istifa edip aday adaylığını açıklayacak.

CHP İl Yönetimde olan aday adaylığını düşünen İsa Şahin, Kırşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Eğitimci Tuncay Polat, CHP İl Genel Meclis Üyesi Bayram Altuntaş’ın da isimleri geçiyor.

Yani CHP’de bir rüzgârla yirmi beş yıl sonra Milletvekili seçilen Dr. Metin İlhan, her ne kadar danışmanı mı? Şoförü mü belli değilse de kırdığı ceviz kırkı geçmişken bunun davranışlarından hal ve hareketlerinde rahatsız olmasa da yeniden Milletvekilliğine aday olmayı düşündüğü biliniyor. 

Kaman İlçemizde yine Kaman İlçesinin her türlü vefakârlığını çeken, fakir fukaranın yardımına koşan, maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen Avukat Çağdaş Gökalp, Ankara’da Kırşehirliler Vakfı’nın tam destek verdiği rahmetli ANAP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Ali Altın’ın oğlu işadamı Oğuz Altın’ın isimleri de öne çıkanlar arasında.

Kırşehir İYİ Parti cephesinde ise İl Başkanı Müfit Göçen İl Başkanlığına devam kararı almışken, İYİ Parti her ne kadar Kırşehir’de aday adaylarının isimleri netlik kazanmasa da Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı AsafKayaoğlu, ile TV Moderatörü Meral Eflatun’un isimleri geçiyor.

İYİ Parti Ankara teşkilatından almış olduğumuz kulis bilgisine göre de Muğla, Antalya, Erzurum ve Denizli’de Valilik yapmış Kırşehirlilerin Valisi, ağabeyi Kırşehir’de Türk, Alevi, Kürt, sağcısıyla solcusuyla genci ile yaşlısı ile Kırşehirli hemşerilerinin güvenini kazanmış, bürokrasiyi çok iyi bilen, halkın dertlerine, sorunlarına çözüm üretebilen Ankara’yı çok iyi bilen seçildiği takdirde Bakanlık yapabilecek bilgi ve beceriye kültüre sahip olan Emekli Vali Ahmet Altıparmak’ın da Kırşehir’de İYİ Parti’den aday olması bekleniyor.

Millet İttifakı içinde yer alan partilerde ilerleyen günlerde yeni isimler çıkar mı, ya da  ya da ismi geçenler “ben böyle bir şey düşünmüyorum” derler mi bekleyip göreceğiz.

Daha sonraki yazımda ise Cumhur İttifakı’nın aday adaylarını sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.