Yerel seçimlere altı ay gibi kısa bir zaman kaldı. Millet yine seçim sandığına gidecek ve yaşadığı kenti beş yıl süreyle yönetecek şehreminilerini seçecek. Belediye Meclis Üyelerini, İl Genel Meclis Üyelerini seçim sandığı ile belirleyecek.

Her seçim öncesi adaylar birçok vaatlerde bulunur ve “yapacağım, edeceğim” gibi sözler sarf ederler, seçim bittikten sonra çoğu unutulur gider. Seçilen başkan yaptığı küçücük bir organizeyi bile büyük reklamlar yaparak millete duyurmaya çalışır. Bundan dört buçuk yıl önce yapılan yerel seçimlerde CHP’den yüksek bir oy oranıyla Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Ekicioğlu, borçlu bir Belediye devralmasına ve ilk dönemi yani çıraklık dönemi olmasına rağmen Kırşehir Belediyesi’ni düzlüğe çıkardı. Hayata geçirdiği yatırım ve hizmetlerin reklamını pek yapmıyor ama kısa süre içerisinde güzel işlerin altına imzasını atmayı başardı.

Yerel yöneticiliğin olmazsa olmazlarından olarak bilinen çevre temizliği, yol, altyapı, içme suyu, park ve bahçelerin düzenlenmesi gibi hizmetleri olacaktır. Zira tüm bunlar insanın yaşamsal sorunlarının başında gelir.

Kırşehir’ de şu halde;

Geçmişten devir alınan borcu ödenmiş bitmiş, yani artık Kırşehir Belediyesi borçsuz bir belediye,

Kırşehir Belediyesi’nin kasasında Kırşehir halkına hizmet edebilecek parası var,

İçme suyu sorunu yok,

Çevre temizliği günübirlik şehre yakışır biçimde yapıldığına her gün tanıklık ediyoruz.

Bağbaşı Mahallesi Akbayır mevkiinden başlanmış asbestli içme suyu borularının değişimi yapılıyor.

Organize Sanayi Bölgesinde yeni hal binası yapımı devam ediyor.

Bağbaşı Mahallesi’nde Muharrem Ertaş Kültür Evi ile Kuşdilli Mahallesinde Hızırağa Kültür Evi’nin yapımı tamamlanmış hizmet vermeye başlamış vaziyet de…

Gölhisar Mahallesi ile Yenice Mahallesine yapılacak olan kültür evi de yapım aşamasına gelmiş durumda.

Bu aşamada, okulların açılması ile birlikte öğrencilere kırtasiye yardımı ve ulaşım desteği sağlanıyor, tüm bunlar yapılması gereken hizmetlerdendir, belediye bunları bir bir yerine getirdiğini görüyoruz.  Üstelik bunları muhalefet partisinden olmasına ve iktidardan maddi ve manevi destek alamamasına rağmen başarıyor..

Daha önce Belediyenin yaptığı bir yol çalışması varken hemen mahalle ismi ile birlikte cadde sokak yazarak okura iletmeye çalışırdık ama şimdilerde öyle değil, Kırşehir’in tüm caddeleri, sokakları, daha önce hiç görmediği sıcak asfaltla tanışıyor. Şu an Belediye’nin girmediği birkaç yer hariç asfaltlanmayan, altyapısı tamamlanmayan cadde ve sokak neredeyse yok gibi.

Ayrıca Sanayi Sitesi Kooperatifi’ bünyesinde olduğu için yıllarca kaderine terk edilen Kırşehir’in Sanayi Sitesi’ne yazın tozdan, kışın çamurdan, çukurdan girilmezdi, burada da asfaltlama çalışmaları neredeyse tamamlanmak üzere.

Evet, tüm bu yazdıklarımı yerinde gördüm ve takdire şayan bulduğum için yazılı hale getirip okurla paylaşma gereği duydum.

Özellikle kenar mahallelerde yapılan yol çalışmaları çok elzemdir, yıllarca ihmal edilmiş neredeyse üvey evlat muamelesi görmüş kenar semtlerin hizmetle buluşması elbette çok önemlidir.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu seçim öncesi verdiği sözlerini bir bir yerine getiriyor. Çıraklık döneminde tüm bu hizmetlerine ilaveten, Askerlik Şubesi kavşağından başlanmak üzere PTT’nin kargo şubesi istikametine olan yolun asfaltlanması gereklidir.

Ve yine Grand Terme Oteli ile Üçgöz Köprüsü ve Armas Oteli arasındaki yıllarca ihmal edilen yolun en kısa sürede yapımı ve asfaltlanması ve tamamlanarak hizmete açılması son derece önem arz edecektir.

Öyle ya, Kırşehir sadece merkezden ibaret değil, şehri komple bir bütün olarak görmek ve her mahallesine, her sokağına hizmeti getirmenin doğru bir yaklaşım olacağı bilinmeli, zira bu yerlerde de yaşayan insanlar var.

Hani yapılmayan bir iş olması halinde hemen eleştiriyoruz, yanlışa yanlış diyoruz ya, doğruya da doğru demeliyiz.

Her ne kadar kendisinden önceki Belediye Başkanlarının yaptığı gibi Belediye’yi partilileri ile doldurup, kendi istediği ekibini kuramasa da yaptığı hizmetlerle halkın gönlüne girmeyi başardı.

Hakkını yemeyelim, gösteriş ve şovdan, kibirden uzak, halkla iç içe olan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu seçildiği günden bu güne kadar, yaşanılabilir bir şehir için önemli çalışmaları yapıyor.

Tebrikler Başkan demekten başka ne denir bilemiyorum, takdir Kırşehir halkının!..