Pazar günü sahamızda oynadığımız Karacabey maçını 1-0 kaybettik. Biz hangi maçı kazanacağız Allah aşkına! Hiç konuşmak istemediğim bazı şeyleri bu yazımda paylaşacağım.

Kimse kusura bakmasın. Van maçına bakınca baya umutlanmıştık ama bizimki sadece bir hayalmiş. Karacabey maçında kalecinin aptalca bir çıkışı ve topa vuramayışı uzatmalarda gol yememize neden oldu. İkinci yarı rakibin bulduğu net pozisyonlar gol olsa fark da yiyebilirdik. Bizim çok net bir pozisyonumuz yok. Bizim kalecimizin en büyük zaafı bu zamansız çıkışları zaten. Sonunda bu hatanın bedelini yediği golle ödedi. Topu rakiple takip eden defans oyuncusu bir hakem varken senin ne işin var orda? Kalede olsa büyük olasılıkla golü yemeyecektik. Şimdi gelelim moral bozmamak için yazmak istemediğim konulara.

                Varan 1: Gönderdiğiniz hocanın yardımcısı ile yola devam etmenin mantığı nedir? Bu futbolcunun motivasyonunu bozar. Güveniyordun madem neden 3 maç sonra gönderdin?

                Varan 2: Yeni aldığın hoca kim? Vizyonu nedir, listelerde neden onun ismi yok? Belgesi mi yok yoksa? Memlekette hoca olarak adam mı kalmadı? Hiçbir vizyonu olmayan bu hocayı size polis menajeriniz mi sattı? Bir tek menajere bağlanmanın yanlışlığını defalarca dile getirdik.

                Varan 3: Devre arası alınan futbolculara bir bakın Düzcespor'dan alınan futbolcu orada kadroya giremiyordu ki Düzcespor'da kümede kalmaya çalışıyor. Düzce'nin oynatmadığı futbolcudan bize ne hayır gelir.

                Varan 4: Başkan Çağatay Han Torun, benim en çok başarılı olmasını istediğim başkan, yeğenim çünkü. Ama olmuyor işte bir bilene akıl sormayı neden düşünmüyorsunuz? Sakın yanlış anlaşılmasın kendimden söz etmiyorum.

                Varan 5: Hiç istemediğim halde kimse kusura bakmasın istifada erdemdir. Çağatay Başkan kendini yıpratıyor. Memlekette takım aşkı tamam da o da bir yere kadar. Olmuyorsa olmuyordur.

                Varan 6: Profesyonel liglerde görev yapan insanlarımız var, onlar futbolcuları da izliyorlar. Onlara akıl sorun. Onların önereceği futbolcuları izleyin ve transfer politikanızı böyle belirleyin. Ben size bu konuda açık çek verdim. Para pul istemedim. Gider izlerim dedim… Yalan mı?

                Varan 7: Bir daha söylüyorum transfer yaparken menajerlerin tuzağına düşmeyin onlar haklı çünkü işleri futbolcu satmak ama sizin işiniz bir tek menajere bağlı transfer yapmak değil.

                Varan 8: Takımın buralara gelmesinde ki suçlulardan birisi de Başkan Ekicioğlu. Kusura bakmasın ama takım yöneticilerini seçerken ikili ilişkilerden ziyade işi ehline teslim etmeliydi. Ama ne yazık ki bu konuda başarılı olamadı. Söylenecek çok şey var daha ama şimdilik yeter, gerekirse daha çok konuşurum. Umarım ligde kalırız sonrası çok vahim.

***

Bir şey daha var, kaleci çok büyük bir hata yaptı ve golü yedik. Maç bitti amigo Halil'in bulunduğu tribüne gitti orada amigo Halil'in futbolcuya neler söylediğini tam duyamadım ama arkadan küfürlerde ediliyordu. Kalecimiz el pençe divan onları dinledi. Sonra Selim Can'da oraya geldi ben bu konuyu anlayamadım. Sen futbolcu olarak teknik heyete yönetime hesap verirsin bizim oynadığımız yıllarda böyle saçmalıklar hiçbir zaman olmuyordu. Tamam, taraftar vazgeçilmez bir unsurdur ama futbolcu teknik heyete ve yönetime hesap verir. Maçtan sonra kalecimiz eldivenlerini çıkardı amigo Halil'in olduğu tribünlere doğru yürüdü. Ben zannettim ki eldivenlerini tellere asacak oyunu siz oynayın diyecek. Ama o ne yaptı kuzu kuzu küfürleri sineye çekti ve gitti. Bu ne saçmalıktır anlayamadım.

***

Kırşehir Gençlik Spor'umuz da Sincan'a 5-0 yenilerek bize ikinci üzüntüyü yaşattı. Sevindirici haber yine hentbolcu kızlarımızdan geldi.   Artvin deplasmanında 27-27 berabere kaldılar. Ve Play-off yolunda emin adımlarla yürüyorlar. Play-off'a kalacaklarına inancım tam, kendilerini kutluyorum.

***

BAŞSAĞLIĞI

                 Gazetemiz Kırşehir Çiğdem'in İmtiyaz Sahibi Salih Güner'in kayınvalidesinin vefatı nedeniyle kendilerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun…