İstanbul İstiklal Caddesinde alçakça düzenlenen bombalı saldırıyı kınıyorum.

Ülkemizde zaman zaman duran, zaman zaman hortlayan bu saldırılar kime, neye hizmet ediyor anlamıyorum!..

Suçsuz masum insanları hedef alan bu saldırıyı yapan ya da yaptıranlarda hiç mi vicdan yok?! Ne istersiniz bu masum insanlardan?! Hele o küçücük, dünyadan bir haber yavrulara nasıl kıyıyorsunuz. Çok şey yazmak istiyorum ama yazamıyorum. Şu an için bu işi yaptıranlara, yapanlara lanet okuyor, ölen yurttaşlarımıza rahmet diliyor yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

KUPAYA VEDA

Geçen perşembe günü oynadığımız kupa maçında Fatih Karagümrük’e 3-1 yenilip kupaya veda ettik. Normali de buydu zaten. Bu maç öncesi hamasi duygularını paylaşanlara gülüyor, bir yandan da eleştiriyordum. Gerçekten hayal peşinde koşmanın bir anlamı var mı?

Tur atlarsak para kazanacağımızı, bu para ile transfer yapabileceğimizi düşünenler olabilir, vardı da zaten. Hadi diyelim Karagümrük’ü eledik para kazandık, peki deplasman masrafını kim karşılayacak. Kazandığın maçın primini nereden ödeyeceksiniz? Federasyonun verdiği para ancak bunları karşılar. Hani transfer parası nerde? Diyelim ki bir miktarda arttı, onunla derdimize deva olacak futbolcu alabilecek miyiz?

Biz şu anda can derdine düşmüş biz takımız kupayla ne işimiz var. Bir an önce lige dönmeli toparlanmalı, tehlikeli bölgeden uzaklaşmalıyız. Bu düşünmekle, lafla, arzu etmekle olmuyor elbette. Ama şu anda yapacak bir şey yok, bu konuya odaklanmaktan başka.

* * *

Kırşehirsporumuzda Karagümrük maçından sonra Teknik Direktörümüz (!) Gökhan Beklemiş’in istifasını öğrendik. Geç kalınmış ancak zamansız bir istifa.

Öncelikle yardımcı hoca ile yola devam etmenin mantığını halen çözemedim. Aynı yanlışı geçen sezonda yapmıştık. Sonuçlar iyi gitmediği halde neden bu kadar sabredildi bilemiyorum. Kendisi mi istifa etti, yoksa ettirildi mi onu da bilemiyorum. Şekli ne olursa olsun zamanlaması çok yanlıştı.

Ateş hattına düşmüşsün, Perşembe kupadan eleniyorsun ve iki gün sonra çok önemli bir lig maçın var. Hoca iyidir, kötüdür bilemem ama böyle bir maç öncesi takım başsız bırakılmaz. Van maçını beklemeliydi iki tarafta.

* * *

İLK KEZ

Bu sezon Kırşehirspor’un ilk kez canlı olarak maçını izledim, gerçi statta izlemekle çok farklı ama olsun. Maçın geneline baktığımızda bu kadar mı pas yapmayı bilmeyen bir futbolcu grubu olur. Ha amatör küme, ha bunlar. Gerçekten komedi gibi.

Birkaç kez olur anlarım ama maç boyu 3-4 metreye çok rahat pozisyonda pas vermeyen futbolcudan ne beklenir ki?

Fatih Karagümrük oyunun hemen başında golü kaçırmasa maç neredeyse 1-0 başlayacaktı. İlk yarı Karagümrük çok rahat bir oyun oynadı. Top neredeyse hep onlarda idi. Antrenman maçına benziyordu. Top bizim ayağımıza geldiğinde ise dediğim gibi 2 metreye pas atamayan futbolcu topu rakibine atıyordu. “Biz zaten oynayamıyoruz. Alın siz oynayın” der gibi.

İlk yarıyı 1-0 yenik kapadık. İkinci yarıya iyi başlayan bir Kırşehirspor vardı. Şaşırdık açıkçası. Ama çok kısa sürdü. Saman alevi gibi. Sonra yine Karagümrük topla oynamaya başladı. Sonuç sahadan 3-1 yenik ayrıldık.

Ben açık söyleyeyim hiç üzülmedim. Bilakis kupadan kurtulduğumuz için sevindim. Kupada nereye kadar gidecektik ki. Gitsek ne olacaktı? Sadece lige odaklanacağımız için gerçekten sevindim.

* * *

Gelelim Van maçına. Onu da sosyal medyadan takip ettik her zamanki gibi. Sonuç yine hüsran. 1-0 yenildik ve iki basamak daha aşağı indik. Deplasman maçları her zaman zordur. Çok garipsemedim ama bu ligde herkes herkesi her yerde yenebiliyor diye bir umudum vardı.

Önümüzde sahamızda oynayacağımız zor bir İskenderun maçı var. Umarım o maçtan mutlu bir sonuçla ayrılırız.

***

Yeni hocamız kim olacak?

Bu konuda da sosyal medyada bir sürü isim dolaşıyor. Birçoğu adını sanını hiç duymadığımız isimler. Sanırım yönetim bu konuda bir altyapı çalışması yapmıştır. Önümüzdeki günlerde kimle tanışacağımızı göreceğiz nasılsa. Belki de ben bu yazıyı hazırlarken hocamız da belli olmuş olabilir.

Bu arada sosyal medyada benim adımı da gündeme getiren arkadaşlara buradan teşekkür ediyorum. Ama benim böyle bir düşüncem yok.

Asıl konu hoca değil. Elde ki yetersiz kadro. Hoca sihirli değnekle mi dokunacak onlara. Benim buradan duyduğuma okuduğuma göre futbolcu kalitesi yetersiz görünüyor. Bunu ancak devre arasında çözebilirsiniz. Gelecek hocanın da elbette talepleri olacaktır. Yoksa kimse kendini bile bile ateşe atmaz.

Vakit geldi bundan sonra memlekette yazmaya, takımı canlı izlemeye devam.

Kırşehir’de görüşmek üzere!