Bir süredir mücadele ettiğimiz Bayanlar Hentbol Ligi’nde bu sezon mutlu sona ulaştık.

         İlk sezonda kendi evlatlarımız olan hocalarımızla karşılaştığımız ligi çok iyi götürürken, anlaşılmaz bir şekilde teknik ekiple yollar ayrılmış, dışarıdan ithal hocalarla yol alınmış ve sonuç pek te iç açıcı olmamıştı.   

         Burada şunu demek istemiyorum. İnsanlara haksızlık etmeyelim. İthal hocalar bu işi beceremez. Hayır öyle bir şey yok. Demek istediğim bu işi götüren kendi evlatlarımız varken, neden yabancı hoca?

         Sonuçta yanlıştan dönüldü ve yeniden yerli ve milli olan Mustafa Fidan ve Murat Kılıç hocalarımız iş başına getirildi.

         Ve gördük ki kimseden eksikleri yok. Üstlendikleri görevin hakkını verdiler ve ilimizi mutlu sonla buluşturdular.

         Burada iş sadece teknik ekiple bitmiyor. İyi bir yönetim, işi bilen teknik ekip ve kaliteli sporcularla uyum içinde yapılan çalışma, işbirliği ile sonuç alınır. Taraftarı da unutmamak gerek.

         Sanırım bu bahsettiğim konular gerçekleşti ki mutlu sona ulaşıldı.

         Emeği geçen herkese teşekkürler. Özellikle beni utandırmayan teknik ekibi yürekten kutluyorum. Ellerinize, emeklerine sağlık Mustafa Fidan ve Murat Kılıç hocalarım.

         Maçları Almanya’dan dört gözle takip ettim. Hoş geldin Süper Lig...

         Tabi iş burada bitmiyor. Akılcı önlemlerle ligte kalıcı olmak ve hatta devamında Avrupa. Neden olmasın?

         Sosyal medyada bu başarı çok paylaşıldı. “Hoş geldin Süper Lig” bir tanesi. Altında bir yorum beni çok güldürdü. “Aaaa biz küme düşmedik mi Süper Lig nereden çıktı?”

         Gelelim futbola...

Son oynadığımız Zonguldak Kömürspor maçında günlerdir gündeme getirdiğim konu nihayet eksikte olsa gerçekleşti. Arda ve Eser’i ilk 11’de gördük. Kendim oynamış kadar sevindim. Ama Şenol ve kaleci Mert neden yoktu? Neyse buna da şükür.

         Gelecek sezonun hazırlıkları ne durumda bilemiyorum. Ama sosyal medyada bol bol Cevdet Uzunköprü reklamı yapılıyor.

         Daha önce kendisi ile çalıştık. Yeniden denemediler mi? Evet, çünkü bizde de başarılı olmuştu. Onun için gelmesi hiç yadırganmaz. Ancak bana sorarsanız futbolda yerli hoca tercih edilmeli.

Altyapıya gerçekten önem verilmeli ve kendi çocuklarımız yoğun bir şekilde işin içine sokulmalı. Çok yetenekli gençlerimiz var ve ben onlara güveniyorum. Ama illaki dışarıdan hoca getirilecekse Cevdet Uzunköprü en iyi tercih olur.

         1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.

         Almanya’dan sevgiler, selamlar...