TFF 2.LİG Beyaz Grupta heyecan hafta sonu oynanan maçlarla başladı.

Kendi imkânları çerçevesinde teknik heyetin raporu doğrultusunda eksik olan mevkilere transfer yaparak sezona başlayan Kırşehirspor kendi sahası ve seyircisi önünde ilk haftanın mücadelesinde Pazar günü Esenler Erokspor’u konuk etti.

Takımdan bu sene en azından başarılı bir sezon ve başarı bekleyen Kırşehirspor’a gönül vermiş taraftarlar da çoluk çocuk stadyumdaki yerini alarak takımlarını maç başlamadan yaptıkları tezahüratlarla birlikte desteklemeye başlamıştı.

Ama maç sonunda yine stadyumdan mutsuz bir şekilde ayrılmak zorunda kaldılar.

Sezonun ilk mücadelesi takım daha istediği oyunu sergilemesi yeni transferlerin sisteme ve takıma uyum sağlamaları gibi birçok soru işaretleri içerisinde karşılaşma başladı.

Ama beklenildiği gibi yine sahada bariz hataların pas hatalarının çoğunlukta olduğu iki takım oyuncularının bir birlerini tartma bir birlerinin yaptıkları hataları fırsat kollayarak pozisyon bulma veya pozisyona girme çabası içerisinde bir karşılaşma oluyordu.

İlk yarı iki takımında karşılıklı atıkları birer golle takımlar soyunma odasına 1-1 eşitlikle girdiler.

İkinci yarı daha durgun olan Kırşehirspor olurken rakip Esenler Erokspor ise rakibinin aksine mücadele seviyesi üst düzeyde bir takım hüviyeti gösteriyordu ki bunun meyvelerini ikinci yarıda iki gol daha bularak maçı 3-1 kazanıp 3 puanın sahibi olarak almayı da başardı.

İlk haftadan takımın oyunu tam oturmamışken hemen ilk maç ve ilk mağlubiyetten ötürü karalar bağlamanın sırası değil tam aksine o takıma destek olarak hep birlikte bu takımı oyuncu grubunu kenetlendirerek ayağa kaldırma zamanı.

Maçın hemen 70’inci dakikalarda taraftarlar stadyumu maç bitmeden terk etmesi de beni derinden üzdü kendi adıma tamam skor 3-1 olabilir ama stadyumu maç oynanırken o esnada terk etmek taraftarlar kendi açılarından sonuna kadar haklılar ama bu o sahadaki oyuncuları henüz daha ilk haftadan şevkinin kırılması ve heyecanını erken haftalarda kaybetmesine yol açar taraftarlara bir sonraki maçta bu açıdan da düşünmelerini rica ederim.

Lafı da fazla uzatmak istemem hemen daha henüz ilk haftadan fazla bir şeyler yazmanının da söylemenin de takıma zarar vermesinden başka bir şeye yaramaz..

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, Allah’a emanet olun!