KIRŞEHİRSPOR 5 yıldır mücadele ettiği TFF 2.Lige hafta sonu kendi sahasında sezonun son maçında 1461 Trabzon FK ile karşılaştığı maçı 5-4 kaybederek mağlubiyetle sezonu noktaladı.

Dile kolay tam koskoca 5 yılın ardından maalesef Kırşehirspor 3.Lige düştü bu hepimizin canını çok acıttı, üzdü!

Ama bazen daha güçlü şekilde kalkabilmek adına düşmek gerekiyor!

Ben, Kırşehirspor'un düşmesine bu gözle bakıyorum inanıyorum ki 3.Ligde daha iyi yapılanmayla beraber daha güçlü şekilde ayağa kalkarak 3.Ligde misafir olarak bir sezon sonra tekrardan 2.Lige geri dönecektir.

Tabii bunun için de özelikle bu sezondan çok büyük dersler çıkarmamız gerekiyor.

Sezon başından bu yana nerelerde hatalar yapıldı o hataları düzeltmek istersen daha başka ne tür acele kararlar alınarak hatalar üstüne daha da büyük hatalar yapıldı...

İşte bunlara hem tek tek bakılarak hem de incelenerek bu hatalardan dersler çıkarılması gerekiyor.

Eğer bu hatalara bakılmadan gereken dersler çıkarılmaz ise gelecek sezonda aynı hatalar Kırşehirspor'un geleceğini karartmak ve profesyonel lige komple veda etmesi demek olur ki bunu da kimseler ne ister ne de buna göz yumar.

5 yıl içerisinde çoktan yapılması gereken tesisleşme ve altyapı artık kaçınılmaz bir son ve şart oldu.

Bugün bakıp incelediğim de Kırşehir ilinde çok yetenekli geleceği parlak pırıl pırıl genç oyuncular mevcut sadece ellerinden tutulmaları bekleniyor.

Bu benim dikkatimi çeken diğer önemli İl takımlarının da dikkatini çekiyor doğal olarak ki bugün Kırşehir ilinde Adana Demirspor futbol okulu var. Bunun dışında Trabzonspor takımı da altyapı okulu açıyor.

Kırşehir'deki yetenekli genç oyuncuları kendi altyapı okullarına alarak eğitip öğretip yetiştirip kendi altyapı kategorilerine oradan da A takıma çıkarıp Türk futboluna armağan edecekler!

Onlar orada getirip Kırşehirspor takımına seni memleketin de böyle bir cevher buldum al senin A takımında oynasın diye sana vermeyecek maalesef!

O takımlardan önce sende onlar gibi Tesisleşmeni. Altyapı tesislerini kurarak kendi memleketinin cevherlerini bularak A takımına kazandırıp Türk futboluna armağan edip daha sonra bu cevherlerden çok büyük maddi kaynaklar paralar kazanacaksın sonra bir bakmışsın Kırşehirspor olarak süper ligin kalıcı yıldızı her sene parlayan büyük takımların çekinerek geldiği bir deplasman Anadolu takımı olmuşsun.

Bunlar mucize değil tam aksine gerçekleştirebileceğin hedefler bu hedeflere de doğru adımlar ve doğru planlama ve yapılanmayla gidebilirsin...

Bu doğru yapılanma ve planlama da Tesisleşme ve altyapıdan geçmektedir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, ‘Allah’a emanet olun!