Pazar günü ikinci kez milletçe sandık başına gideceğiz, demokrasinin de gereğini yerine getirerek ülkeyi beş yıl süreyle yönetecek olan iki adaydan birini Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz.

Siyasi partilerin merkez ve yerel örgütleri kapı kapı dolaşarak seçmenle yüz yüze iletişim kurmanın peşinde ve bir oy, bir oydur hesabı yapmaktadırlar. Yine liderler de salonlarda, alanlarda halkla buluşup oy istemektedirler. Liderlerin ve yerel örgütlerin söylemlerine bakıyorum sanki ülkede her bir şey çok iyi, her şey yolunda gibi gösteriliyor. Oysa milletin gerçek sorunlarını pek gündeme getiren yok gibi. Zira memlekette açlık sınırının altında yaşayan çok insan var.

Tarım ve hayvancılık başlı başına çözüm bekleyen bir sorun…

Bugün hastanelerden bir muayene için randevu almaya çalışıldığı zaman ya alınamıyor, ya da aylar sonrasına randevu veriliyor, sağlık sistemi yeniden düzenli bir sisteme kavuşturulması gerekir.

Eğitimin hali içler acısı, bir an evvel devlet eliyle her vatandaşa eşit olacak şekilde doğru dürüst bir milli eğitim sistemi oluşturulmalıdır.

Uyuşturucu ile ciddi mücadele edilmeli, genç nesiller uyuşturucu ağına düşürülmekten kurtarılmalıdır. Ekonomi sil baştan ele alınmalıdır.

Milli paramız karşısında yabancı para her gün değer kazanıyor, tüm tüketim ürünlerine zam üstüne zam geliyor, geçim sıkıntısı en üst seviyeye ulaşmış, seçime de gidilirken meydanlarda bunlar çok fazla dile getirilmiyor nedense. Esasen konuşulması gereken konular bunlardır. Çarşı pazarda domatesin kilosu 25 liradan, salatalık 25 liradan, muz 40 liradan, çilek 50 liradan gibi fiyatlarla satılırken bu ülkeyi bu hale getirenler neyi nasıl konuşacak, seçmene neyi anlatacaklar.

İstihdama yönelik yatırım yok, işsizlik her geçen gün artış göstermektedir.

Ülkeye getirilen binlerce Suriyeli ve Afgan vatandaşları düzensiz yaşamlarıyla memleketin düzenini bozmuş, ülke ekonomisine katkıları yok, milletin ve devletin sırtına yük olmuşlar, işte meydanlarda konuşulması gerekenler bunlar.

Bu topraklara hoşgörü getirilmeli, barış, huzur ve güven tesis edilmelidir.

Kavga ile montajlı kasetlerle yapılan siyaset huzur getirmez, dolayısıyla kavgasız, gürültüsüz bir seçim ortamının mutlu sonlanması tüm milletin arzusudur.

Tüm bunların çok güzel olması için seçim sandığına gitmeli ve oyumuzu kullanmalıyız. Milletçe göreceğimiz güzel günlerin geleceği umuduyla, hafta sonunuz çok güzel olsun.