Seçim atmosferine girildikten sonra partiler arası işbirliği görüşmeleri hız kazandı.

Millet İttifakı zaten çoktandır toplanıyorlardı. Onlara karşılık olarak Cumhur İttifakı da görüşmelerini hızlandırdı. Bir çok partiyle görüşüyorlar.

Seçimi kazanma yolunda elbette her partinin ittifak arayışları gayet doğal.

İttifaka davet edilen partilerin istekleri olması da çok doğal. Benim anlamadığım bir partinin 6284 Sayılı Yasanın iptal edilmesini istemesi.

Neden 6284?

Ailenin korunması ve kadınına şiddetin önlenmesi amacıyla çıkarılmış bir yasa. Bunun kaldırılmasını istemek hangi mantığa sığar? Bunu ne amaçla istiyorlar anlamıyorum.

Neden kadına bu kadar düşmansız anlamıyorum.

İstiyorlar ki her koşulda kadın, erkeğe biat etsin.

Hangi çağda yaşıyorsunuz?

Kadının korunması için daha köklü yasalar çıkarmamız gerekirken, olanı da kaldırmak istiyoruz!

Nedir bu kin?

Böyle bir pazarlığın olmadığı açıklandı ama, ateş olmayan yerden duman çıkmaz!

İnsan anasına kıyar mı?

 

Oh be!

 

Hafta sonu Uşakspor’la deplasmanda oynadığımız maç her iki takım açısından do çok önemliydi. Uşakspor için daha da önemliydi.

Ben bu maçın zor olacağını, dikkatli olmamız gerektiğini belirtmiştim.

Nitekim ikinci yarı golü yediğimizde “eyvan korktuğumuz başımıza mı gelecek?” diye endişelenmiştik. Ancak ilerleyen dakikalarda maçı çevirmesini bilerek üç puanı hanemize yazdırıp, derin bir oh be dedik.

Bizim için artık tehlike çanları çalmıyor. Bu maç bizi bayağı rahatlattı. Çarşamba günü, yani bugün İstanbul’da oynayacağımız Sarıyer maçı ve hafta sonu oynayacağımız Balıkesirspor maçından da iyi sonuçlar bekliyoruz.

Emeği geçenleri kutlarım.

 

Liderle dans!

 

Yine geçen hafta sonu Bayanlar Hentbol Ligi’nde sahamızda lider Sivas’la karşı karşıya geldik.

Maç iki taraf için de geldi, gitti. Maçın maçlarında 3 farkla geriye düşmek bizi endişeye düşürdü. İlerleyen dakikalarda bu kez biz 5 sayı öne geçtik. Ancak biz de bu önemli farkın erimesine engel olamadık.

Maçın son saniyelerinde iki tarafta galibiyeti ellerinin tersiyle ittiler. Son saniyelerde maç iki tarafa da gitti, geldi. Sivas bize rica ediyor, biz onlara rica ediyorduk, “lütfen bu maç senin olsun!” diye.

Nedense maçın başından beri his maçın berabere biteceğini söylüyordu ve hislerim beni yanıltmadı. Sonuç: 34-34.

Takımda gördüğüm aksaklıklar şöyle:

İlk kalecimiz kanatlardan yapılan her hücumda golleri basitçe yedi. İnsan birini bari çıkaramaz mı? Zaman zaman yerine giren ikinci kalecimiz bu tip pozisyonlarda 3-4 tane golü önledi.

Hücum safhasında ise bizim kanatlarımız hiçbir iş yapmıyorlar. Çok uygun pozisyonlarda bile bir hücum girişiminde bulunulmaz mı? Sivas kanat oyuncularından biraz ders almalılar.

Sivas takımı fizik olarak çok küçükler ama, çok hızlı oynuyorlar.

Şunu söyleyebilirim. Son yıllarda keyif aldığım bir maç oldu. Zaman zaman da iki taraf ta çok hızlı oynadı. Heyecan dozu çok yüksek bir maçtı. Sonuç berabere bitti.