TFF 2.Lig, Beyaz Gruba istediği gibi başlayamayan ve arka arkaya aldığı sonuçlarla adeta kötü günler geçiren Kırşehirspor Ziraat Türkiye Kupası 2.tur maçında sahasında konuk ettiği Şırnak Petrolspor’u yenerek tur atlayıp ligde aradığı morali kupa maçında bulmuş oldu.

Ligde oynadığı futbol ile umut vermeyen Kırşehirspor bana göre Kupa maçında tur atlasa da yine ligde yaşadığı oyun anlamında takım olma yolunda büyük sıkıntılar yaşamaya devam etti.

Maçın ilk düğdüğünden itibaren en azından rakibine baskı kurmasını bekliyordum Kırşehirspor’dan ama istediği o baskıyı rakibine kurarak bir türlü başlayamadı topu bir ileri bir geri paslarla dolaştırarak rakibi Şırnak Petrolspor kalesinde pozisyonlar bulmaya çalıştı.

Maçın içerisinde en çok performansını beğendiğim kişi kuşkusuz Teknik Direktör Ekrem Al oldu. Maçın başından son dakikasına kadar yerinden hiç durmadı devamlı oyuncularıyla beraber adeta maçı sahada oynarmışçasına kenarda futbolcularına ne yapmalarını gerektiğini tek tek anlatmaya devam etti.

Bu sinerjiyi sahadaki oyuncularda da görmek isterdim, ama sahada saman alevi gibi bir yanıp bir sönen Kırşehirspor oyunu ve atakları vardı.

Zaten ilk golü de rakibinin hücumu sırasında kaptığı ve hızlı çıktığı anda ceza alanı içerisine gönderilen ortada rakip kalecinin zamanlama hatası sayesinde boşa çıkmasıyla beraber golü de bulmayı başardı Kırşehirspor…

Rakibine göre bir oyun anlamında önde olan Kırşehirspor buna rağmen maçı son uzatma dakikalarında yakaladığı hızlı hücum sonun belki de maç içerisinde takım halinde en güzel paslaşmalar ve atak sonucunda ikinci golü de bularak hakemden önce maçı resmen bitirerek turu geçmiş oldu.

Maç içerisinde belli kesimlerde Kırşehirspor fena ataklar ve oyunlar sergilemedi bunu eğer 90 dakikaya özellikle lig mücadelesinde sergileyebilirse inanın daha bambaşka bir şeyler konuşmaya başlarız ve takımın arka arkaya alacağı puanlarda takımı yukarı basamaklara taşımaya yetecektir.

Bu vesileyle hafta sonu deplasmanda oynayacağı Nazilli Belediyespor maçında başarılar diliyorum.

Bir sonraki köşe yazımda görüşmek üzere, Allah’a emanet olun!