Ligin ilk yarısını düşme hattında bitirdik. Düşme potasındaki iki rakibimize sahamızda yenilmeseydik, ciddi anlamda rahatlamış olacaktık.

         İkinci yarıya başlamadan önce ne gibi önlemler alındı bilemiyorum.  Takımdan gidenler var ama, gelen haberini hiç duymadım. Hoca Ekrem Al ile yollar ayrılmış, yerine onun yardımcısı Ferhat Timoçin ile devam edilecekmiş.

         Ekrem Hoca’nın gönderilmesi iyi de yerine onun yardımcısı ile devam etmek ne kadar mantıklı olabilir?

         Bu hiç de iyiye alamet değil. Daha önceki hocamız Ahmet Duman, seyircinin emrindeydi, Ekrem Al tam tersi seyirci ile kavga ediyordu. Tam tezat iki hoca.

         Yanılmıyorsam Ekrem Hoca’nın gönderilmesi 8 maç cezalı olması idi. Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

LİSE FUTBOL

         Liseler arası futbol turnuvası geçen hafta Sıddık Demir Anadolu Lisesi ile Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi arasında oynanan final maçı ile son buldu. Daha önceki yıllara göre, katılımın fazla olduğu bir lig oldu. Final maçında ilk yarıda bulduğu tek golle Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’ni 1-0 yenen Sıddık Demir Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

         Şampiyonada birinci olan Sıddık Demir Lisesi’ni kutlar, emek verenleri kutlarım.

                   ***

         Kırşehir Belediyespor Bayan Hentbol Takımı çalışma ve maçları üniversite spor salonunda yapıyordu geçmiş yıllarda. Bu sezon üniversite Rektörlüğü spor salonu için kulüpten para talep etmiş ve takımımızı zor durumlara düşürmüştür.

         Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’nün bu kararını kınıyorum. Bu takım hiç kimsenin şahsi malı değil. İlimizin tüm kurumları onlara sahip çıkmalı, imkanları doğrultusunda onlara yardımcı olmalıdırlar.

         Bütün bu olumsuzluklara rağmen takımımız başarılı sonuçlar almaya devam etmektedir. Son maçlarını da deplasmanda rakibini 31-29 yenerek başarılarına bir yenisi daha eklemişlerdir.

Tebrikler takımımıza gelsin.

HAKSIZLIK

         Memur emeklileri ile Bağ-Kur ve SSK emeklileri sanki başka ülkelerde yaşıyorlar, ya da piyasaya gelen zamlar, memur emeklilerine çok, Bağ-Kur ve SSK emeklilerine az yansıyor!

         Memur emeklilerine yüzde 49, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 37 zam kararı kesinleşti. Ben bu mantıksızlığı anlayamıyorum.

         Bu yüzde 12’lik farkın nedenini yetkililer açıklasalar da, biz de öğrensek!

         Tam anlamıyla saçmalık.

         5 yıl önceki tüm emeklilerin maaşına baktığımızda hepsi 2’şer bin TL alıyorlar. 5 yıl sonra ise aradaki fark açılıyor, memur emeklileri 13 bin TL, Bağ-Kur ve SSK emeklileri 10 bin TL maaş alacaklar. Şu andaki farklar daha da vahim. Bence bu yanlıştan biran önce dönülmelidir.

MAHALLE MAÇI

         Geçtiğimiz Perşembe günü akaryakıta yüzde 25 ÖTV zammı geldi. Benzine 2,5, mazota 2,3 TL zam geldi! Bu zamlardan sonra akaryakıt fiyatları 40 TL’ye dayandı!

         Perşembe zamlarından sonra Cuma günü için 1 TL civarında indirim yapılacağı söylendi. Böyle bir indirim olmadı ama daha önce bu tip uygulamaları gördük iki ileri, bir geri! Bu tip işlere mahalle ağzı ile “mahalle maçı” gibi derdik. Bugün yarın bir küçük indirim gelirse hiç şaşırmam. Gerçekten mahalle maçı gibi.

RİYAD SÖZLEŞMESİ…

         Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamasına göre, TFF Fenerbahçe ve Galatasaray arasında hiçbir sözleşme yok. Diğer iki muhataptan bu konuda hiç ses yok!

         TFF susuyor da, Galatasaray Başkanı neden susuyor? Çıkıp sen de konuşsana! Varsa var, yoksa yok de!

         Ali Koç yalan söylüyorsa, onu çıkıp rezil edin! Tabi yalan söyleyeni belgelemek kaydıyla.