TFF 2.LİGDE artık yeni sezon heyecanı yavaş yavaş başlamak üzere geri hatta sayıma geçilmiş durumda.

Takımlar eksik bölgelere transferlerini yaparak yeni sezona güçlü hedefli kadrolarla girme çabasındalar!

Bu sefer konu konu değineceğim uzun bir yazı dizimle siz değerli okuyucularımız ile birlikte olacağım!

Yeni sezonunun başlayacak olmasının heyecanı bir yana hangi takım hangi iyi oyuncularla anlaşıp güçlü kadroyu kurarak lige başlayacak diye beklenirken bu takımlar açısından hiçte kolay olmuyor bu gidişle de olmayacak gibi durmaya devam ediyor..

Takım taraftarları futbolseverler elbette her zaman transfer ister fakat işin diğer yüzüne bakıldığında hiçte o kadar kolay olmadığı gözüküyor bu transfer meseleleri...

Bütçeler önceki yıllardan 4 kat daha fazla olması haliyle takımlarında elini kolunu bağlıyor yeni sezon öncesinde...

Yaaa bu büyük bütçeli transferleri takımların sponsor destekleriyle yaparak zirveye oynayacak bir kadro kurmak zorundalar ya da her takım kesesine göre ona göre daha düşük bütçeli transferler yapmak zorundalar. Ama gel gör ki buda özellikle şu dönemde çok zor kısmını geçtim imkansız değimi bence tam yerinde olur...

Her takım buna göre bir şekilde transferler yaparak yeni sezona hazır bir şekilde girmeye hazırlanıyorlar.

Hazır söz transfer ve bütçe konusundan açılmışken birazda Kırşehirspor'u ele alalım!

Bana göre şuana kadar kendi bütçesi içerisinde Kırşehirspor doğru ve takıma takım oyununa ayak uyduracak faydalı transfer hamleleri yaptı ve sanırsam duruma göre de yapmaya devam edecekler.

Çok yüksek cüzi fiyat transferleri takım olmadan şampiyonluk başarı getirmiyor maalesef bunu Türk futbolunda defalarca gördük ve tanık olduk..

Ama şuana kadar Kırşehirspor yönetimini transfer konusunda hem çabası hem doğru stratejik hamleleri sebebiyle kutluyor ve tebrik ediyorum gerçekten hocanın sistemine uyan takıma takım oyunu içinde sahada fayda sağlayacak hamleler yaptılar şuana kadar.

Yönetim şuana kadar üzerine düşeni yaptı artık top yavaş yavaş hem takımda hem de Kırşehirspor'a gönül vermiş olan taraftarlarda...

Özellikle taraftarların altını büyük puntolarla çizmek istiyorum.

Çünkü bir takımı takım yapan transferden oyuncudan çok taraftarlardır.

O Stadyumu her maç doldurarak 90 dakika destek vererek kendi takımına cenneti rakip takımlara cehennemi yaşatmak sizlerin elinde sabırla destek verdiğiniz zaman o sahada oyuncuların amatör mücadele ruhu ortaya çıkacaktır siz değerli taraftarlar için bile canını dişine takarak mücadele edecektir.

Lütfen o stadyumu dolduralım Kırşehirspor'a sahip çıkalım. Esnaf abilerim bu takım bu şehrin reklam yüzü gelir kaynağı sizlerin 2 saat kapat dükkanı al çocuğunu aileni torununu hafta sonu stadyuma giderek bu şehrin marka değerine sahip çıkın inanın başarı da şampiyonlukta kendiliğinden gelecektir.

Her takım olduğu gibi Kırşehirspor için de öz kaynaklarına yani altyapılar futbol okulları çok büyük önem arz ediyor..

Kırşehirspor yöntemini bu konuda da tebrik etmek isterim. Bu sezon hem altyapılara hem de açtıkları futbol okullarına çok önem vererek bu konuların üzerine adeta titriyorlar..

Çünkü yönetimde biliyor Kırşehirspor'un geleceğinin bu altyapılarda ve açtıkları futbol okullarında çıkacak olan pırıl pırıl gençlerde olduğunun farkındalar.

Bana göre Kırşehirspor'un açtığı futbol okulları çok şey katacak belki görürüz görmeyiz bilemeyiz ama belki bu okullardan yetişecek olan yetenekler Kırşehirspor'u tarihinde en büyük başarılara taşıyacaklardır.

Belki süper lige bile bu takım bu oyuncularla yükselmiş bile olabilirler herşey sabır ve zaman sadece herşeye acele edersen ve doğru planlama yapamazsan o zaman diğer kulüpler gibi kulübün tarihe karışıp gider!

Bu vesileyle yeni sezon başta Kırşehirspor olmak üzere, tüm takımlara hayırlı olsun. Sakatlığın, kavganın olmadığı, mücadele ruhunun da üst düzey bir lig olmasını dilerim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Allah’a emanet olun!