Kırşehirspor ligin geri kalan maçlarında o kadar rahat ki, bütün maçlarını göbeğini kaşıyarak oynar. Düşme yok, çıkma yok. Bundan büyük bir fırsat olmaz.

Yönetim açısından da teknik heyet açısından da, gelecek sezonun yatırımı ve hazırlığı için büyük bir fırsat. Ama şuana kadar geçen rahat sürede atılan hiçbir adım göremedik. Oynanan maçlardaki kadroya bakınca ne demek istediğimi anlamanız gerekir.

Bu teknik ekiple gelecek sezon devam edilecekse ki öyle olması gerekiyor bana göre. Teknik ekibin umut vaad eden, hiç süre olmayan, ya da çok az süre alan futbolcuları oynatıp, onların bize ne katabileceklerini görmeleri gerekmez mi?

Benim anladığım her maçı iyi sonuçlarla bitirip, “havamız bozulmasın” anlayışı var sanki! Gelecek sezon Allah kerim.

Akıllı bir teknik ekip böyle düşünmez. Takımın ve de kendisinin geleceği için bazı girişimlerde bulunur.

Bir de bizim kadromuzda kendi çocuğumuz olan bir tek Şenol Sürüm vardı. Daha önce belirttiğim gibi bu çocuğumuz geçen sezonlarda kadroda yer alıyordu, ara sıra da oynatılıyordu. Hadi kritik günler vardı da düşünmüyordunuz. Şimdi sorun ne? Niye kadroya alınmıyor, yoksa başka bir kulübe mi verildi?

Bırakın oynamasını, kadroya bile alınmıyor bu çocuk.

Ayıptır, yazıktır sezon başından beri bir saniye bile süre almadan kulübede oturan bankamatik futbolcularımız var. Bizim çocuğumuz da ara sıra kulübede otursun ne kaybedersiniz.  Üstelik masrafsız bir futbolcu. 

Onun kulübede oturması bizim geriden gelecek çocuklarımız için de bir umut oluşturur.

Hadi dışarıdan gelen teknik ekip kendi başarısını düşünüyor anladık. Peki bizim yöneticilerimiz bu konulara neden girmiyor?

Ben olsam kendi çocuğumuzu gelecek sezonlar için umut vaad ettiği için aldığınız çocukları oynattırırım.

Bir de kaleci Mert var. O da değerlendirilmesi gereken bir yetenek.

***

Bayanlar Euro Lig Basketbol Finalini iki Türk takımı oynadı. Fenerbahçe ve Mersin Çukurova. Ülkemiz sporu için büyük bir onur olduğunu düşünüyorum. Bu büyük onur finalinde gülen taraf Çukurova’yı çok rahat yenen Fenerbahçe zirveye çıkarak Avrupa’nın en büyük kupasını müzesine götürdü.

Önce Türk Bayan Basketbolunu, sonra Fenerbahçe ve Çukurova takımlarını yürekten kutluyorum.

                    ***

Kırşehir Birinci Amatör Küme’de Kırşehir Gençlikspor şampiyon oldu.

Şampiyonluğu etkileyecek olan ligin son maçını izledim. Gençlikspor çok farklı kazanarak hedefine ulaştı. Emeği geçenleri kutluyor, BAL Ligi’nde başarılar diliyorum.

                    ***

İlimiz bu yıl spor faaliyetlerinde çok yoğun. Geçtiğimiz Cumartesi günü 2 NoluSaha’da Çim Hokeyi Grup Maçları vardı. Futbolda U14, U17, U19 play-off maçları vardı.

U17 maçlarında izlediğim Trabzonspor’luBican’ı tekrar izledim. Gerçekten müthiş bir futbolcu. Bursaspor’dan da 10 numara pozisyonunda olan Tuğhan’ı çok beğendim. Bu çocuk da izlenmeli. 2006 doğumlu, üstelik profesyonel.

Hentbol Grup Maçları’nın da ilimizde oynanacağını, Bayanlar Milli Takımı’nın da ilimizde olma ihtimali var.

Bunlar ilimiz için çok önemli bir çok konuda.

1.Ekonomiye katkısı.

2.İlimizin tanıtımı ve reklamı.

3.Sporcu çocuklarımıza örnek olması gibi nedenlerle gerçekten çok önemli. Bu konuda katkısı olanları kutlamamız gerekir.

Şimdiden Ramazan Bayramımız kutlu olsun…