Betonlar arasına sıkışıp kalmış hayatımızı renklendirmenin en güzel yollarından bir de sosyal etkinliklere katılmak, kültürel faaliyetlerin içinde olmaktır.

Hem yetişkinlerin hem de çocukların sosyalleşmesi için hobi kursları çok önemlidir. Hobi kursları hem el becerilerimizin gelişmesini sağlar hem de dikkat eksikliklerini giderir, beyni çalıştırır.

Bu bağlamda Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren pek çok kurs merkezi bulunmaktadır.

BEGEM (Belediye Gençlik Merkezi) gençlerimizin sosyalleşmesi için büyük önem arz eder. Son yıllarda BEGEM’de açılan ve ücretsiz olarak verilen üniversiteye hazırlık kursları ise pek çok ailenin imdadına yetişmiştir. Maddi gücü olmayan ama çocuklarını okutmak isteyen aileler bu kurslara çocuklarını gönderebilmektedir.

Aile Yaşam Merkezi’nde; spor, müzik, el sanatları ve kişisel gelişim kursları verilmektedir. Çocuk ve yetişkin tüm vatandaşlar bu kurslara katılabilmektedir.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi ise içerisinde yer alan salonlar sebebiyle tiyatro, konser, söyleşi, sergi gibi pek çok güzel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Yine Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Kütüphanesi haftanın yedi günü on dört saat hizmet vermektedir. Bu güvenli ortamda çocuklarımız ders çalışabilmekte kitap alıp evlerine götürebilmektedirler.

Kitapsız bir hayat yıldızsız bir gökyüzüne benzer. Kitap, gelişimin, yeniliğin, teknolojinin, eğitimin, öğretimin anahtarıdır. O yüzden hayatımıza kitapları katmamız gerekir. Gelişmiş ülkeler çok kitap okur.

Kitaba, okumaya, eğitime önem veren Kırşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun, kültür etkinliklerine bir yenisini daha eklemiştir.

Bayram sonrası yapılacak Bozkır kitap açıyor, 2. Kitap Günleri’ne 100’ün üzerinde yayınevi ve 30’dan fazla yazar katılacaktır. On gün sürecek olan fuar şehrimiz için bulunmaz bir nimettir.

Çocuklarımızın kitapla buluşması, yüzlerce kitabı bir arada görmesi, seçmesi, alması, okuması, okuduğunu yorumlaması… Kitabın sevdirilmesi ve çocukların kitap okumaya teşvik edilmesi acısından büyük önem arz eder.

Kitabın yazarı ile sohbet etmek, imzalı kitabını almak, onunla resim çekinmek gençlerin sabırsızlıkla beklediği bir randevudur.

Bu güzel organizasyonu yapan Kırşehir Belediyesi’ne ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Sayın Cumhur Uzun’a şükranlarımı sunarım.

Ya toprak ol

Ya da su

Sakın ateş olma