Savulun Avrupa, Fenerbahçe geliyor…

Fenerbahçe kadın basketbol takımı 2. Kez Avrupa şampiyonu oldu.

Bu kolay bir başarı değil yarı finalde mersin takımını yenerek finale kalan Fenerbahçe finalde Fransız takımını yenerek 2. Kez Euro Lig’de şampiyon oldu. Euro Lig’de şampiyon oldu ancak burada bana çok garip gelen bir şey var bu öyle sıradan bir maç değil koca Avrupa kadın basketbol finali garip olan ise böyle bir final maçında kulüp başkanı Ali Koç’un olmaması futbol maçlarının hepsinde boy gösteren başkan böyle bir final maçında neden yoksun? Bence hiç yakışmadı o büyük kızlara karşı çok ayıp ettin. Başkan bir daha söylüyorum spor sadece futbol değil kusura bakma ama bu olaydan sonra bir Fenerbahçeli olarak sen benim başkanım değilsin Ali Koç. Avrupa kadınlar Euro Lig şampiyonu olan kızlarımızı yürekten kutluyorum pazartesi akşamı Eczacıbaşı ile oynanan kadınlar voleybol final maçlarında Fenerbahçeli kızlar Eczacıbaşı’nı 3-0 yenerek seride durumu 2-1 yaptılar.

Aaaa oda ne Ali Koç maçta!.. Şükür hatırladın başkan salon sporlarını! Şaşırmadım desem yalan olur ***

Giresun’da oynanan Kadın Hentbol Play-off maçlarında kızlarımız ilk maçlarında Avrupa 1903 Spor Kulübü’nü 33-25 yenerek Süper Lig yolunda çok iyi bir başlangıç yaptılar ancak ikinci maçında Eyüpsultan Spor Kulübü ile 22-22 berabere kalarak Süper Lig’e çıkma yolunda büyük yara aldılar. Son rakiplerini yenmek zorundalar.

Kırşehirsporumuz 3. Lig’e düştü. Elimizden üzülmekten başka bir şey gelmiyor. Aldığımız duyumlara göre Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu eski yönetimin devam etmesini istemiş ve “Düşürdüğünüz gibi takımı tekrar 2. Lige çıkarın” talimatını vermiş. İnşallah gerçekleşir ama Sayın Başkanım bu işler öyle olmuyor. Aklımızı başımıza alıp daha gerçekçi, bilinçli işler yapılmalı, takımın başarılı olması için gönlümüz tabi ki takımın yönetiminin başarılı olmasını istiyor ama dediğim gibi bu işler istemekle olmuyor.

Çok şükür Kırşehirsporumuz bu hafta yenilmedi? Puan alamadık ama olsun, en azından yenilmedik çünkü maçımız yoktu, buna bile sevinir olduk!!!

***

Siyasetten manzaralar

Hatay seçimlerinde ölülere oy kullandırıldığı gibi, vahim bir vaka var. Bu şaka değil gerçek. Öyle böyle değil 3900 ölüye oy kullandırılmış ve 39.000 bin geçersiz oy var. Bunlar seçimin yenilenmesi için yeterli değil mi? AKP’nin itirazları kabul muhalefetin itirazları ret, bravo sana YSK böyle siyaset olmaz olsun!..

***

Devlet Bahçeli’den inciler

Bir konuşmasında esip gürlüyor, garip garip şeyler söylüyor. Çoğu konuşması bana tuhaf geliyor, diyor ki “Bu cumhuriyet sandıklarda kurulmadı” peki nerede kuruldu Sayın Bahçeli anlat da bilelim. Yine bir konuşması, “Matematikte çarpı ve artı çoğaltır, bölme ve eksi azaltır” ne alaka ne anlatmaya çalışıyorsun? Size komik gelmiyor mu? Bu arada Akşener altılı masada iken Sayın Erdoğan ve Bahçeli tarafından az mı aşağılandı? Şimdi İYİ Parti kongre kararı aldı ve Akşener aday olmayacağını açıkladı. Doğru olan da bu değil mi ama Sayın Bahçeli bu kez Akşener’i sahiplendi ve genel başkanlığa devam etmesini istiyor. Doğru ise Cumhurbaşkanı da aynı şeyi söylemiş. Bu ne sevgi böyle? Bir başka partinin içişlerine karışmak ne kadar doğru bilemiyorum gerçi bizdeki siyaset böyle bugün kara dediğine yarın ak diyebiliyorsun… Akşener yapmadı mı 31 mart seçimlerinde altılı masada iken yere göğe sığdıramadığı seçilmeleri için canla başla çalıştığı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı suçlamadı mı aşağılamadı mı?

Ülkenin zavallı siyaseti…