Bir haftada üç maç oynadık. Gelişen bir durum var mı? Yok! Aynı tas, aynı hamam devam ediyor.

Önce BAL Ligi takımlarından Şırnak ile oynadığımız kupa maçına değinelim. Zor da olsa 2-0 yendik ve moral açısından elbette iyi oldu. Ama ben bu galibiyeti pek önemsemiyorum. Çünkü bizim kupa ile işimiz yok. Su anda can derdindeyiz. Amaç ligde kalabilmek. Kupa maçı galibiyeti sadece güven kazanabilmek adına önemliydi.

Maçı televizyondan canlı izledim ve ilk kez takımımızı görme fırsatı buldum. Ama açık söyleyeyim 2-0 yendiğimiz maçta bile ben takımı hiç beğenmedim.

Kaybedebilirdik te! Şırnak BAL Ligi takımı ama bizim ile başa baş oynadılar.

Şu bir gerçek ki alınan futbolcular ne yazık ki yetersiz. Bu net bir şekilde görülüyor. Kulübün bütçesine göre ancak diyebilirsiniz. O zaman bu koşullarda göreve razı olmuşsanız mazerete gerek yok. Ben Çağatay Başkanın yerinde olsam bu koşullarda görevi bırakırdım. Bu kadar eleştiriye muhatap olmazdım.

O ne yaptı? Memleket sevgisi ağır bastı, ateşten gömlek giymeyi tercih etti. Bu cesaretinden dolayı kendini kutlarım.

***

Evimizdeki Ankaraspor maçından sonra Nazilli’ye de boyun eğdik. Bunun böyle olacağı belliydi. Sahamızda puan alamazken, zirveye oynayan bir takımı sahasında yenmemiz düşünülemezdi. Nitekim de öyle oldu.

Maçı izleyenlerin yorumu yine takımın çok kötü olduğu yönünde. Bu durumda ara transferde nokta transferler kaçınılmaz bence.

Şöyle bir garabet daha var. Bütün maçların kadrolarını inceliyorum, bu kadar çapsız bir kadroda bizim çocuklarımız neden kadroya alınmıyor? Onların kulübede bile olsa kadroda olmaları altyapı sporcuları için bir doping olur. Madem altyapıya önem verdiğinizi söylüyorsunuz, o zaman bu çocukların kadroya alınmasının sağlayın. Eser’in, Şenol’un diğerlerinden hiç bir eksiği yok bence. Oynatılmıyorlarsa da kadroda olsunlar, kulübede otursunlar. Ne kaybederiz ki?

Altınordu diğer rakiplere bakınca daha kolay görünüyor. Ama bu bizi yanıltmasın. Bizi sahamızda yenen Ankaraspor Altınordu’yu yenemedi. Altınordu’nun durumu da hiç iç açıcı değil.

***

Büyükler gibi U17 takımı da bizi uzdu. Sahamızda Uşakspor’a 4-1 gibi ağır bir skorla yenildiler. Abilerini aratmıyorlar.

***

Bayan Hentbol takımı oynadığı ilk maçta sahamızda Elazığspor’u 33-27 yendi. Onlar var da yüzümüz gülüyor. Sezona iyi başladık ve umarım sonu da iyi gelir.

***

Gençlik Spor BAL Ligi’nde oynadığı ilk maçını çok talihsiz bir şekilde uzatmada yediği gol ile kaybetti. Yunus Emre’ye 1-0 mağlup oldular. 1 puan olsa çok iyi olacaktı. Sağlık olsun!

ORTADOĞU KARIŞIK

Hamas’ın İsrail’e saldırmasının ardından, İsrail’de karşılık vermeye başladı ve olan hiç bir suçu günahı olmayan sivillere oluyor, canlarını kaybediyorlar ve İsrail çok sert bir dille bu savaşın daha ağır bedelleri olacağını söylüyor. Bu arada Hamas ateşkes görüşmelerine açık olduğunu söylüyor.

“Neden saldırıyı sen başlattın o zaman?” diye sormak gerekiyor. Umarım bu savaş uzamaz ve diğer ülkelere sıçramaz.

***

Ahmet Davutoğlu iktidar ile anlaşma yapılabileceğini duyurdu!

Bu nasıl bir iştir anlamıyorum. Seni oradan kovmadılar mı?

Yaka paça dışarı atmadılar mi? Üstelik sen onların politikalarının yanlış olduğunu bağıra bağıra soyluyordun.

Ah CHP ah!

Bunların ekmeğine sen yağ surdun. 40 milletvekilini heba ettin. Bunların nesine güvendin sen?

Saadet Partisi de Hüdapar ile ortak eylem yapıyor. Hangisini sayalım? Al birini bur ötekine. Sen de akıllanmayacaksın CHP.

VEFAT

Emekli öğretmen, benim de akrabam olan Vedat Gürses’in ani ölüm haberi beni çok uzdu. Kendisine Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.