Vali H. Mete Buhara, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Cacabey Meydanına açılan bilgilendirme standını ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün katılımı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Şiddet Önleme Merkezi (ŞÖNİM) tarafından açılan ve vatandaşlarımıza çeşitli materyaller dağıtılan standı gezen Vali Buhara görevlilerden bilgiler aldı.

Vali Buhara, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, şiddetin her türlüsünün karşısında oldukları gibi, kadına yönelik şiddeti de hiçbir şekilde tasvip etmediklerini, ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda önemli çalışmalar yürütüldüğünü konulduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı’ndan KESOB’a ziyaret Cumhur İttifakı’ndan KESOB’a ziyaret

KADEM Kırşehir Temsilciliği tarafından hazırlanan "Hayatın İçinde Kadın" temalı resim sergisini de gezen Vali Buhara ziyareti, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları ile ŞÖNİM personelinin tanıtım çalışmalarını yerinde görmesi ve tanıtım standını ziyaret eden vatandaşlarla yaptığı sohbet ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)