Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği’nin genel kurulu yapıldı

 LEVENT AKÇA YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

 1947 yılında kurulan, 1951 yılında devlet tarafından kamu yararına çalışan dernek statüsü verilen Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği’nin (KOGYAD) genel kurulu yapıldı ve Levent Akça, yeniden Genel Başkan seçildi.

Emlak Vergisi 1. taksit  ödemeleri devam ediyor Emlak Vergisi 1. taksit ödemeleri devam ediyor

20 Nisan’da Ankara’daki dernek Genel merkezi Lokali’nde gerçekleştirilen genel kurulda Levent Akça KOGYAD Genel Başkanı seçilirken, Önder Kaplan, Refik Yücesan, Adem Sarıkaya ve Hasan Yönel yönetim kurulu üyesi oldular.

Denetim Kurulu’nda ise Feride Tekeli, Alper Sarı ve İlyas Yüceer görev aldılar.

Genel kurulun ardından gazetemize bir açıklama yapan Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Genel başkanı Levent Akça şunları ifade etti:

“1947 yılında kurulan derneğimiz 1951 yılında kamu yararına dernek statüsü kazanarak 003 kütük numarası ile Türkiye'nin ilk Kamu yararına derneklerinden olmuştur. 77 yıldır Kırşehirli öğrencilerimize karşılıksız burs vererek zor ve önemli bir misyonu devam ettirmiştir. Kırşehir, Ankara, İstanbul, Kocaeli, Kırıkkale de şubeleri bulunmakta iken son olarak ta Nisan ayında İzmir şubesini geçtiğimiz Nisan ayında kurarak şube sayısını 6’ya çıkarmıştır. Çok kısa süre içerisinde Antalya ve yurt dışı Almanya, Hollanda şubelerini kurmayı planlamaktayız. Başta Kırşehir olmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir de öğrenci yurtları açmayı planlamaktayız.  Halen 300 Kırşehirli öğrencimize karşılıksız burs vermekteyiz. Burslarımızı öz kaynaklarımız ve bağışlardan karşılamaktayız. Kamu yararına dernek olmamız vesilesi ile firmalar, şirketler, ticaret erbapları yıllık karlarının yüzde 5’ini ödeyecekleri vergiden düşecek şekilde derneğimize bağışlayabilmektedirler. Bu anlamda ilimizdeki ve diğer illerdeki iş adamlarımızın desteğini almak bize daha çok öğrenciye daha yüksek miktarda burs verme ve yurt yapma olanağı sağlayacaktır. Derneğimiz 24 Aralık 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ziyaret ettiği Kırşehir Gençler Derneği’nin devamı niteliğinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu tarihi ve özel derneğimize tüm Kırşehirli hemşerilerimizin ve kuruluşlarımızın desteğini beklemekteyiz.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)