Altınordu maçı 3 puan özlemine son verme maçıydı ve sonunda gerçekleşti. Altınordu’yu 1-0 yenerek 3 puana siftah dedik.

Skora baktığımızda zorlandığımız bir maç olmuş gibi. Ama önemli olan 3 puandı ve onu zorda olsa hanemize yazdırdık.

Tabii ben yine kadroyu incelediğimde Eser’i yedekler arasında görünce en az galibiyet kadar sevindim. Gönlüm Şenol’u da görmek isterdi. Neyse buna da şükür. En az 3 puana olan sevincim kadroda Eser’i görünce katlandı.

Geldik dört gün sonrasına. Bu kez sevincim iki kez kısa surdu. Birincisi yine yenildik ve Beyoğlu maçından boynu bükük ayrıldık. İkincisi kadro incelemesinde ne yazık ki yine çocuklarımız yoktu. Demek ki Eser kulübede çok başarısız oldu ki Ekrem Hoca ona hemen kesik atmış.

Neden bu kadar vazgeçiyoruz çocuklarımızdan anlamıyorum. Neyse düzelir umuduyla bekleyelim.

Bu mağlubiyetten sonra yine son sıraya indik. Sonumuz hayırlı olur umarım.

U17 maçında deplasmanda Çorum ile oynayan gençlerimiz maçı 5-2 gibi farklı bir skorla kaybettiler. Kanada dönüşü en çok onları izlemeyi arzu ediyorum. Bu konuda yazılacak daha fazla şeyler var da onları zamanı gelince gündeme getirmek istiyorum.

Yine gönlüm onlardan yana. Zira ben kendi sporcularımızın derdindeyim. Dolaylı olarak ta Kırşehirspor’un. Ben Kırşehirspor’un kurtuluşunun ve kalıcı olmasının kesinlikle onlarla gerçekleşeceğine inanıyorum.

Türkiye liglerindeki ikinci takımımız Gençlikspor da sahasında oynadığı Sincanspor maçından beraberlikle ayrıldı. 0 puandan iyidir. Onları da çok merak ediyor ve izlemek istiyorum.

Hentbolcu kızlarımız Siirt deplasmanındaki maçtan beraberlik çıkardılar. 29-29. İyi bir sonuç. Kendilerini kutluyorum ve kızlarımızın başarılı olacağını bir üst lige çıkacaklarını umuyorum.

Gelelim asıl can alıcı konuya. Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa maçı oynayacaklar ama garip ve ucube bir kararla TFF maçın Arabistan’da oynanacağını açıkladı.

Ne alaka yahu! Kendi illerimize kıran mı girdi?

Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir karara imza atanları anlamamkta güçlük çekiyor ve bunu bu art niyetli buluyorum.

Yeri gelmişken Cumhuriyetimizin 100. yılı tüm cumhuriyetçi insanlara kutlu olsun.

Bu kararın mantıklı bir açıklaması varsa yetkililer anlatsınlar da biz de anlayalım. Fenerbahçe ve Galatasaray seyircisini neden cezalandırıyorlar çözemedim.

Yoksa Federasyon Arabistan’dan para mı alacak?

Peki taraftar nasıl gidecek oraya ve bu önemli karşılaşmayı nasıl izleyecek?

O zaman TFF taraftarı da götürsün Arap ülkesine. Ancak ben böyle anlamlı bir yılda böyle önemli bir finalin kesinlikle Türkiye’de oynanmasını istiyorum

***

Gazze’de yaşanan savaştan elbette hepimiz üzgünüz. Kabul edilebilecek bir durum değil. Lanetliyoruz, kınıyoruz.

Peki bu savaşı bahane edip Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını neden yapmaktan vazgeçiyorsunuz?

Bir bahane bulduk mu hemen milli günlerle ilgili kutlamalara bir kısıtlama getiriyor ya da iptal kararı alıyorsunuz. Niyetinizi açıkça söyleyin. Biz biliyoruz. Kimse boşuna heveslenmesin. Çünkü buna asla ulaşamayacaklar.

Bir de üç günlük yas ilanı var. Ne alaka! Ülkemizde yaşanan bir sürü felaketlerde neden yas ilan edilmedi? Ülkemizden daha önemli daha ne olabilir ki?

Devlet Bahçeli büyüğümüz ateşkes yapılması konusunda İsrail’e 24 saat süre tanıdı. Bu süre bitiminde bir 24 saat süre daha verdi. Ver babam ver cebinden kuruş para çıkmıyor nasıl olsa. 24 saatler tükenmez. Ver ha ver!*** 

Kırşehir sanayi sitesi eski esnaflarından değerli ağabeyimiz Cavit Yıldız'ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.