28 Eylül’de vatandaşların dört gözle beklediği ikinci MTV ödemesi iptal kararını Anayasa Mahkemesi oy birliği ile reddetti. Pek de umudumuz yoktu zaten.

Nasıl bir ülkede yaşar olduk çözemiyorum. Ne güzel! Ben yaptım oldu. Bu ikinci MTV yetmez ise açık çok diyorsanız Aralık’ta üçüncü MTV’yi koyun bence. “Koyun” çok nasıl olsa çok bu ülkede. Kırkımız çıkmaz valla üçüncü MTV’ye. Kuzu kuzu, pardon koyun koyun öderiz. Her şey olmuş ateş pahası. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş, sen diyorsun ki “Bu zammı bir daha ödeyeceksin” koyun gibi.

Eee, o zaman ben de diyorum ki “bu ay maaş harcamalarıma yetmedi, bana bir maaş daha ödeyeceksiniz” desem hâksiz mı sayılırım? Ben Ekim ayında bir maaş daha istiyorum. İşinize gelirse!

KIZLAR TUTULAMIYOR

Fenerbahçe Bayan Basketbol takımı Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını aldı. Kupa galibi Asvel ile Süper Kupa finalini oynadılar. O ne müthiş bir finaldi. Sanki karşımızda rakip yok, sahada Fenerbahçe kendi kendine oynuyor gibiydi. Sonuç Fenerbahçe 109-Asvel 52. Siz olmasanız biz ne yapacağız kızlar. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Cumhuriyetin yılmaz kızları.

GELELİM KIRŞEHİRSPOR’A

Karacabey maçından da 3-0’lık bir skorla yenik ayrıldık. Bu işin sonu kötüye gidiyor. Acil çözüm bulmak gerekli. Transfer yapamayacağımıza göre alınacak ilk önlem teknik ekibi gönderip yerine yeni bir hoca bulmaktır. Bu değişiklik yapılırsa mental anlamda takıma bir moral motivasyon olacaktır. Her şeyi çözer mi bilemem ama oturup beklemektense bir şeyler yapılmalı. Her şeye kadere bırakıp bekleyemeyiz diye düşünüyorum.

Başkan Çağatay Han Torun’un basın açıklamasını dinledim. Başta taraftar olmak üzere herkese sitem ediyor. Haksız da sayılmaz. Böyle bir günde desteksiz bir takıma el atıp görev üstlenmesi bile önemli. Bu anlamda kendisine ve ekibine destek olunmalı.

Taraftar grupları, özellikle böyle zor günlerde takıma sahip çıkıp desteklemeli. Ama bu destek maçlarda, tribünlerde olmalı. Öyle her aklına estiğinde tesislere gidip futbolcuları, teknik heyeti etrafına toplayıp nutuk atmakla olmaz.

Amigo Halil takıma olan sevgisinden bunu yapıyor da ona bu izni verenleri anlayamıyorum. Arada bir ikram olur baklava, börek götürürsün, ikramını yaparsın, çıkar tribünde antrenmanı izler, takıma destek verdiğinizi gösterirsiniz. Maçlarda da böyle. “Takım kötü gidiyor” diye her aklınıza estiğinde yönetimi istifaya çağırmak çözüm değildir.

Taraftar desteği zor günler için vardır. İyi gün dostu olmak çok kolay. Taraftarsız takım olmaz. Bu bir gerçek. Onların on ikinci adam olduğunu herkes kabul etmeli. Onların maçlardaki desteğini hep beklemeliler.

Amigo Halil’in Kırsehirspor sevgisinden hiç kuşkum yok. Ancak Halil antrenmanlara gidip herkesi etrafına toplayıp nutuk atmak, akıl vermek yerine maçlarda herkesi organize edip, kayıtsız şartsız destek vermeli. Öbür türlüsü sahada kırmızı kart görüp takımı yalnız bırakan futbolcu durumuna düşmek demektir. Bir büyüğü olarak Amigo Halil’e tavsiyemdir. Hadi Ankaraspor maçında gösterin on ikinci adamlığınızı.

***

Kırşehir Belediyespor Bayan Hentbol takımımızın hazırlıklarını sosyal medyadan izliyorum. Maçlarımızın da bir an önce başlamasını dört gözle bekliyorum. Hazırlık maçında deplasmanda Karaman’ı bir farkla yendiler. Bravo kızlar.

Ben antrenörler Mustafa Fidan ve Murat Kılıç’a güveniyorum. Kendi çocuğumuz olan bu ikilinin başarılı olacağına gönülden inanıyorum.

Haydi kızlar sahaya!