Araç kiralama (personel taşıma) hizmeti alınacak Araç kiralama (personel taşıma) hizmeti alınacak

MÜSİAD Kırşehir, şehrimiz ihracatına katkı sağlayacak çalışmalar yapıyor…

 MÜSİAD Kırşehir Heyetinden İstanbul çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’ın 2 yılda bir düzenlediği Ticaret Fuarı MÜSİAD EXPO, bu yıl 2-5 Kasım tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19. kez ziyaretçilere kapılarını açtı.

4 gün süren MÜSİAD EXPO Fuarı’nda MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Uluslararası İş Formu, İkili İş görüşmeleri, Diplomatik Misyonlar Resepsiyonu gibi programların yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Maliye ve Hazine Bakanı Nurettin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere birçok siyaset bürokrasi ve dış misyon görevlileri katılım sağladılar.

Dünyaya açılmak isteyen sanayici ve girişimciler ile Türkiye yatırım yapmak isteyen yabancı iş insanlarına rehberlik edecek MÜSİAD Uluslararası Yatırım Destek Ofisi (MÜSİAD Invest) ile MÜSİAD Ticaret ofisi MÜSİAD EXPO 2022’de tanıtıldı.

19’uncusu düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz, şunları ifade etti:

“MÜSİAD kurulduğu günden bu yana ülke ekonomisine katkı sağlamak için yüzlerce program organize etmiş ve bu programları başarıyla kaydetmiş ülke ekonomi tarihine yazmıştır. Bu programlar arasında en önemli sayılabilecek MÜSİAD EXPO Fuarı bu sene 124 farklı ülkeden binlerce ziyaretçinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek. Fuarda 24 farklı sektörden yüzlerce MÜSİAD üyesi firma stant açacak. MENA Bölgesi diye tabir ettiğimiz Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden yoğun bir katılım gerçekleşti. Bunun yanı sıra 50 farklı ülkeden alım heyetini MÜSİAD EXPO Fuarında misafir ettik. Bu fuarda birlikte 5 milyar dolarlık ticaret hacmi oluşacağını ön görüyoruz. Bizde MÜSİAD Kırşehir olarak oluşturduğunuz heyetle çok etkili görüşmeler gerçekleştirdik. Kırşehirli iş insanları yanı sıra katılan bürokrasiyle Kırşehir’i konuştuk. Ayrıca bu katılımla üyelerimizin ihracat alanında ticaretlerine fayda sağlayacağını düşünmekteyim. Küresel ticarette alıcıyla satıcıyı eşleşmesini sağlayan etkili fuarlardan olan MÜSİAD Expo fuarında oluşan ticari diyalogların coğrafyamızda yeni pazarların oluşmasını filizlendirdiğini ve bölgenin gelecek ticari hayatına yön vereceğini düşünüyorum. MÜSİAD Kırşehir olarak kalabalık bir katılım sağladık. Gayet verimli olduğunu düşündüğüm ikili görüşmelerde yeni dostlukların yanında üyelerimizin orta vadede ihracat yapanların hacmini arttıracağını, ihracat yapmayanların ise ihracat için kollarını sıvayacağını öngörüyorum.” (HABER MERKEZİ)