İktidar partisi ile ana muhalefet partisi liderleri arasındaki yumuşama ve normalleşme süreci çok kısa sürdü ve yerini eski söylemlere bıraktı.

         Bu olanlardan sonra CHP lideri Özgür Özel, erken seçimi dillendirmeye başladı. Bence bu mümkün değil. Nedenine gelince:

         1.Cumhurbaşkanı Erdoğan üçüncü kez, pardon dördüncü kez aday olabilmek için erken seçimi tabi ki ister. Ancak kaybedeceği seçimi kimse istemez. Cumhurbaşkanı Erdoğan istese bile erken seçimi son aylara sıkıştırır.

         2.Muhalefet ne kadar isterse istesin 360 sayısını bulamaz. Zira Meclis’ten bu kararın çıkarılabilmesi için bu sayısı gerekiyor. İktidarda bu ara seçimi istemeyeceğine göre bu şıkkı da geçelim.

         3.Geldik üçüncü konuya. Bu benim düşünceme göre milletvekilleri açısından en önemli konu. Çünkü işin içinde kişisel çıkarlar var. Hep söylediğim gibi milletvekilliği uzun zamandır ülkeye hizmet etmekten çıktı, meslek haline dönüştürüldü. Hem de ballı ömür boyu yaşam garantisi olan bir meslek. İşin özüne gelelim. Milletvekilleri 2 yılda emekli oluyorlar. Dünyanın başka bir ülkesinde böyle bir kıyak var mı bilemiyorum.

         Bir kere seçim biteli yaklaşık 1 yıl oldu. Anlaşacağınız sayın milletvekillerinin emekli olabilmeleri için 1 yıl daha gerekiyor. Bu durumda ne iktidar, ne muhalefet bir yıldan önce erken seçim istemez. Zaten Özgür Özel de 1,5 yıl sonrası hedefliyor. Yani asıl önemli olan konu bu.

         Ama adamlar haksız mı?

         Gece gündüz demeden deliler gibi ülkeleri için (!) alın teri döküyorlar! Emekli olmasınlar mı, hakları değil mi yani!

GELSİN ZAMLAR!

         Elektriğe yüzde 38 zam gelince piyasa hemen atağa kalktı ve fahiş fiyatlar kendilerini hissettirmeye başladı.

Hiç zaman kaybettirmiyorlar! Sadece bir örnek limonun kilosu 70 TL oldu! İnanılır gibi değil!..

Çok değil 1 ay önce yanılmıyorsam 8-10 TL idi. Emekliye, asgari ücretliye gelince kılı kırk yaran iktidar gerçek ihtiyaç sahiplerine gelince sırtını dönüyor.

İnsanlar inanın tatili eğlenceyi unuttu, sadece yaşam mücadelesi veriyorlar.

Her şeye zam yaparken, bu insanlara yazık değil mi?

Ama sevgili bakanlarımız kendi maaşlarını 30-35 bin lira zammını konduruveriyorlar!

Ne yapsın adamlar onların maaşı çok düşük!

Yazıklar olsun bu anlayışa!

Daha ağır ifadeler kullanmak gerekiyor ama terbiyem izin vermiyor!

FESTİVAL

         Geçtiğimiz Cuma günü Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Lavanta Şenliği vardı. Dinekbağı’nda kurulmuş lavanta bahçelerinde yapılan bu şenliğe ilk kez katıldım. İnanın gördüğüm ilgi karşısında şok oldum. Hiç bu kadar yoğun bir katılım olabileceğini düşünmüyordum.

         Şenlik alanına geldiğimde gördüğüm manzara beni şaşırttı. Kilometrelerce yolda araçlar yol kenarına park etmişler. Hem de çift taraflı. Ara yollarda bile park yeri bulmak çok zor.  Geç kalmışsanız park yeri bulamazsınız. İnanın çok büyük keyif aldım. Üstelik Kırşehir Belediyemizin kurduğu stantlarda çeşitli ikramlar vardı. Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nu ve emeği geçenleri kutluyorum.

                            ***

         Bir konu daha var. O da Osman İlhan’ın geçmiş yıllarda Kırşehirspor’da oynamış unutulmayan isimleri gazetemizde köşesine taşıması.

         En son Beton Tevfik’i yazdı. Bravo Osman.        

         Bu dönemimizde yöneticilik yapan Kırşehirspor’u sevdiğini söyleyen insanlara örnek olması gerekir. Hiç kimse bu insanları anımsamıyor, onlara minnet borcunu bile ödeyemiyor. Özellikle Kırşehir’de yaşayan Kırşehirspor’lu futbolcuları ciddiye almıyor, onlardan yararlanmayı akıl bile edemiyorlar!!!

         Daha doğrusu işlerine gelmiyor.

         Kafa taşçılığı sevmem ama ilimizde yaşayan bir Erzurumlu vatandaş eski bir Kırşehirsporlu’nun görevini engelleyebiliyor. Bırakın onare etmeyi, bir de böyle çarpıklıklar var.

         Şunu da belirtmeliyim. Hak yemeyi sevmem. Veli Başkan zamanında eski Kırşehirspor’a emeği geçen sporcular Kırşehir’de bir araya getirildi, yemekler yedirildi, plâketler verildi, onore edildiler.

         Bu bağlamda eski Kırşehirsporluları onore eden Osman İlhan’ı kutluyorum. Kalemine sağlık Osman’ım.