Uzun bir aranın sezonların ardından maalesef 2. Lige veda ederek merhaba 3.Lig ne kadar demek istemiyor olsak bile demek zorunda kaldık bu hafta sonu oynanan maçlar sonunda!

Olmadı, olmayacağı da belliydi ama ümit etmek veya ümitlenmek her zaman gerek insanları gerekse o an ki psikolojiyi diri ve canlı tutar…

Bizler de, Kırşehirspor’un bu zor günlerinde ne kadar gerek sahada oynanan futbol gerekse alınan sonuçlar veya takımın ruhen yapısı ümit vermese de ümitlere sığınarak bu takıma sahada futbol oynayamayan oyuncular olsun maçı çevirecek taktik hamleleri yaparak maçı kazanmasını bilemeyen teknik ekip olsun zamanında yapılan yanlış transferler veya sezon başı takım planlamasının doğru yapılamamasına rağmen gidip bu taraftarlar içeri dışarı demeden o küçücük ümide sığınarak destek vermeye devam ettiler… Ama sonuç yine de istenilen ümit edilen gibi olmadı!

Matematiksel olarak devam eden ligde kalma şansını bu hafta da 3. Lige düşmesi kesinleşen Süper Ligde şampiyonluk yaşamış bir camia olan Bursaspor’a 2-1 yenilerek o matematiksel şansını da yok ederek bu sefer matematiksel olarak 3.Lige düşmeyi garantiledi!

Sahada oynamayan oyuna mı yanalım!

Maçın hemen başlarında takımın gol yiyerek geriye düşmesine mi, sahada sinirlerine hâkim olamayarak yaptıkları faullerle kırmızı kart görerek takımı bu kritik maçta sahada 9 kişi kalmasına sebep olan iki oyuncuya mı yanalım, ben kendi açımdan inanın bilemedim!

Bu takımın 3.Lige düşmesinin sebebi başta oyuncu grubu teknik ekip ve yönetime yazar.

Daha sonrasında da bu takımın bu hallere düşmesine göz yumarak kenarda oturup izleyen bu takıma maddi manevi destek olmayan önemli iş adamları olsun siyasiler olsun kimliğin de Kırşehir yazan oranın emeğini yiyerek cebini dolduran herkese yazar arkadaşlar!

Daha da bunun eğrisi de doğrusu da yoktur.

Türk futbolunun bu kanayan yarasıdır ve halen de kanayarak kan kaybetmeye devam ediyoruz.

Paran varsa maddi desteklerin varsa amatörden başlayıp en yakın 4 yıl içinde süper lige veya en kötü TFF.1.Lig’e çıkarabiliyorsun o zaman her şey güllük gülistanlık gözüküyor hiçbir şeyi ya görmüyoruz ya da gör sekte görmemezlikten geliyoruz neden o an takım en güzel yerde en iyi şekilde gidiyor sonra da görmek istemeyeceğimiz bu senaryolar meydana geliyor…

DAHA DA KÖTÜ OLMAMASI ADINA DERS ÇIKARILMALI

Evet, hafta sonu oynanan Bursaspor maçıyla beraber artık 2.Lige matematiksel olarak veda etmesek de artık 3.Lig yolu gözüktü bize. Bundan sonra ki maçlarda 2. Ligde son kez formalite veda maçları olacak! Ama enseyi tamamen karartmamamız lazım.

2.Ligde geçen sezondan başlayan ve bu sezon da devam eden hatalardan dersler çıkarmak zorundayız. Eğer, bunlardan ders çıkartmayıp enseyi daha da karartmaya devam edersek bu işin sonu Bölgesel Amatör Lig olur bu takım tekrardan…

Bu işin şakası kalmadı artık. Silkelenip kendimize gelmememiz gerekiyor yapılan hatalardan ders çıkartıp gerekli önlemleri alıp bu takıma maddi manevi destek olarak yeniden daha sağlam şekilde yapılanmayla giderek gerçekten sahada yüreğini ortaya koyarak mücadele edip şampiyon olacak bir kadro kurarak 3.ligden bir sezon misafir olarak kalarak tekrardan kısa süre içerisinde 2.Lige yeniden yükselmemiz gerekiyor.

Yoksa, gerisi Bölgesel Amatör Lig olur ki Allah korusun eğer bu takım, bu şehir, bir kez daha oralara düşerse yine zorlu süreçler devam ederek uzun yıllar bir kez daha yalnızlığına terk edilir. Bunları göz önünde bulundurarak hatalardan ders çıkarak 3.Ligin doğru planlamalarına şimdiden yapılması gerekiyor.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, Allah’a emanet olun!