Pazar günü adına spor dediğimiz bir rezalet daha yaşandı.

Futbola resmen gölge düştü. Spor buysa, olmaz olsun bu spor!

Bu Trabzon’un Fenerbahçe düşmanlığını anlamak mümkün değil.

Bu ilk değil, bu gidişle Federasyon gereğini yapmazsa son da olmayacak.

Bunu söylerken tüm Trabzon halkını kastetmek yanlış olur. Bu olayı abartanları kastediyorum.

Bu takım Rize maçı dönüşü katledilmek istendi. Sonuçta hiçbir şey çıkmadı, kimse ceza almadı.

İlk yarı Trabzon, İstanbul’da 3-2 yendi ve sahada horon teperek galibiyeti kutladılar. Hiçbir olay çıkmadı. Galibiyeti kutlamak da haklarıydı.

Peki aynı sevinci Fenerbahçe, Trabzon’u yenince yaşaması, onları neden bu kadar rahatsız ediyor?

Maçtan sonra yüzlerce seyirci bıçaklı, sopalı sahaya indi! Her şey olabilirdi. Sadece 12 kişi gözaltına alındı, büyük olasılıkla onlar da salıverilecek!

Bence olanların tek sorumlusu Hakem Halil Umut Meler’dir. Sen bu ortamda o maçı nasıl oynatırsın? Maç boyu tribün terörü durmadı, sahaya neler yağmadı ki!

İsmail Kartal’a isabet eden nesnelerden dolayı tedavi gördüler. Meşalelerin dumanı sahadaki görüşü engelliyordu. Ama bütün bu olan bitenleri sadece hakem Halil Umut Meler göremedi!

Fifa bu adamın Türkiye’deki yönettiği maçları izlemiyor mu? Hele şu son skandal  Trabzon-Fenerbahçe maçını?

Bu hakemin derhal kokartı sökülmeli, hatta hakemliği bitirilmeli.

Neymiş efendim Fenerbahçe’nin üçüncü golü öncesi Fenerbahçeli oyuncular faul yapmış!

Bu adam hakem olsa o pozisyona gerek kalmaz, maç tatil edilir, Fenerbahçe hükmen galip sayılırdı.

Trabzon’un bir de Galatasaray’la maçı var Trabzon’da. 5-1 yenildiler. Hiçbir olay çıkmadı. Olması gereken de buydu. Fenerbahçe neden bu kadar saldırıya maruz kalıyor, anlamak mümkün değil.

TFF’nin bu konudaki kararını bekleyip göreceğiz.

Trabzon Valisi ve Emniyeti Güvenlik Toplantısı yapıyor. Maça Fenerbahçe seyircisi alınmıyor! Bu mudur sadece güvenlik önlemi? Sözüm ona toplantı yapılıp güvenlik sağlanmış oldu.

Yazıklar olsun böyle spor anlayışına!

Gelelim bize…

Pazar günü gencecik Bursaspor’a da sahamızda 2-1 yenilerek lige havlu attık.  Hala ligte kalabileceğimizi hayal edenler varmış! Güldürmeyin insanı!

Maçla ilgili sadece şunu söylemek istiyorum. Bursaspor skora yatmasa sonuç bizim adımıza daha vahim olabilirdi.

Bir de bizim topçuların her şeye itiraz etmelerini anlamıyorum. İlk kırmızı kart olağan. Ya diğerleri? İtiraz itiraz sonuçta ikinci kırmızı kart! Bunlar da gayet doğal. Kenarda otorite olmayınca topçu sahada ne yaptığını bilmiyor. Gereksiz itirazlarla kart gören futbolcuya basarsın para cezasını aklı başına gelir. 

Bu sezon bize teknik adam dayanmıyor! Şimdi de çok mu aradılar, ya da kim önerdi bilmiyorum. Muğla BAL takımı yardımcı antrenörü ile anlaşmışlar. Adı lazım değil. Komedi gibi gerçekten. Sanırım onun da belgesi yok!

Benim belgeye takıldığım yok ama bunları özellikle mi seçiyorlar bilmiyorum. Adam işi biliyorsa varsın olmasın belgesi. Bu arada bu hocayı gözüm tuttu! Bir hava getirmiş takıma! Adam maç boyu sürekli uyarılarda bulundu, hiç oturmadı. Bu işi halledeceğine inancı vardı gördüğüm kadarıyla! Bence adam işi biliyor. Seneye bu arkadaşla devam edilmesini naçizane öneriyorum!

Gelelim saadete…

Bu saatten sonra dışarıdan hoca getirmenin alemi ne?

Bu oyunculara Ancelotti’yi getirsen ne yazar!

Boyacı küpü değil ki batır çıkar boyansın. Hem para yok diye ağlıyorsun, hem de hala hoca ithal edip az ya da çok para ödüyorsun!  Adamlar bedava gelecek değil ya!

Bu saatten sonra yönetimin yerinde olsam takımı yerli bir hocaya ve kendi genç futbolcularımıza emanet ederim. Kim bu yerli isimler? Bir sürü var. Hem belgeli olanlar da var. Örneğin Hacı Ahmet Çelik, Ali Uçar, Sinan Özdoğan, Serdar Urgan, Halit Kılıç vs.

Şaka yapmıyorum gerçekten bu hocalardan birine emanet edin bu takmı ve kendi gençlerimizle oynayalım bu saatten sonra.

 Hala kümede kalma umudu mu taşıyorsunuz yoksa bu oyuncularla!

Düştük mü, hala umut var mı?

Umarım gelecek sezon daha akıllı işler yaparız.

Bizim yüzümüzü yine U17 takımı ve Bayan Hentbolcularımız güldürdü. U17’ler lider Çorumspor’la 1-1 berabere kaldı, kız hentbolcularımız Samsun’u 39-33 yenerek ligi ikinci bitirdiler.

BAL Ligi’ndeki temsilcimiz Gençlikspor ise lider Eskişehirspor’a 3-0 yenilerek seriye devam ettiler.