Kırşehir Belediyesi Cumartesi günü kültürleri buluşturacak

Kırşehir Belediyesi Cumartesi günü kültürleri buluşturacak

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konsere davet etti

Kırşehir Belediyesi Cumartesi günü kültürleri buluşturacak

Kırşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri Cumartesi günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak ilimizin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dahil olmasıyla birlikte üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle bu alanda da organizasyonlara devam ettiklerini dile getirerek şunları ifade etti:

“Tarih ve kültür şehri Şirin Kırşehir’imizin Anadolu’nun ortasında tüm ülkeye ve dünyaya kültür-sanat alanında da sesini duyuruyor olması hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Biz, göreve geldiğimizden beri Kırşehir’in hem ekonomik hem de sosyal-kültürel alanda gelişimi noktasında paydaşlarımızla da istişarelerde bulunarak dayanışma halinde bir dizi program ve etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Neşet Ertaş ve Âşık Veysel gibi iki büyük ozanımızı bu kapsamda değerlendirerek Kültürler Buluşuyor temalı konserimiz de 5 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi ücretsiz olarak gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine bekliyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER