23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kırşehir Millî Eğitim Müdürlüğü’nce 23 Nisan Konseri düzenlendi.

         Hacivat ve Karagöz gösterisinin sunumuyla eğlenceli bir hale gelen konser geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, onların velileri ve vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni topladı.

         Anadolu'nun köklü kültür mirasıyla harmanlanan eğlence, Kırşehir’de gerçekleşen özel etkinlikte hayat buldu. Geleneksel Türk gölge oyunu Hacivat ve Karagöze modern bir dokunuş getirerek izleyicileri büyüledi.

         Türk Halk Müziği eserlerinin Karagöz ve Hacivat gösterisi eşliğinde seslendirilmesiyle katılımcılara geleneksel ve modern sanatın eşsiz bir birleşimini izleme fırsatı veren etkinlikte Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında dereceye giren öğrenciler de eserlerini seslendirdi.

         Düzenlenen etkinlikte dereceye giren öğrencilere Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü  Yasin Gülşen ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı