Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü “Söylentiler” adlı oyunla kutluyor

CESARETTEPE KAHRAMANLIK PARKI  VE MEHMET ÇAVUŞ ANITI AÇILDI CESARETTEPE KAHRAMANLIK PARKI VE MEHMET ÇAVUŞ ANITI AÇILDI

 Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat 20.30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Yavuz Tekin’in yönettiği “Söylentiler” adlı oyunu ücretsiz sahneleyecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden bugüne ilimizin kültür sanat alanında gelişimi noktasında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, yaşamın bir parçası ve aynası olan Tiyatro oyunlarıyla da hemşehrilerimizi buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

“Tiyatro yaşamın bir parçasıdır ve hayatı değiştirir.” diyen Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklarımız için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ediyoruz. Genel Sanat Yönetmenliğini Yavuz Tekin’in yaptığı Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından, 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat 20.30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Yavuz Tekin’in yönettiği “Söylentiler” adlı oyunu sahnelenecek. Tüm hemşehrilerimizi ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyunumuzu izlemeye bekliyor; 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle de Tiyatroya emek veren tüm sanatçılarımızın Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)