Kırşehir Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Kırşehir Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde Ortaokul 8. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen Türk Halk Müziği Ses Yarışmasının finali yapıldı.

Türk Halk Müziğinin köklü geleneğini yaşatmak ve gençlerin bu değerli mirasa sahip çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın finalinde genç yeteneklerin performansları büyük bir ilgiyle izlendi.

Yarışmanın finalinde sahne alan öğrencilerin performanslarından etkilenen İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Gülşen, Türk Halk Müziğinin kültürel ve sanatsal değerlerine vurgu yaparak gençlerin bu alanda yeteneklerini geliştirmelerini ve bu alanda eğitim veren liselere yönlenerek ilerde büyük birer sanatçı olabileceklerini ifade etti.

Ayrıca ses yarışmalarının öğrencilerin özgüvenlerini artırırken aynı zamanda sanatsal ve performans becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğini söyledi. İl Millî Eğitim Müdürümüz genç yeteneklere hayatları boyunca her alanda başarılı olmalarını diledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Gülşen, genç yeteneklerin yetişmesinde emekleri olan okul yöneticileri ve öğretmelerine teşekkür etti.

“BİZİM KÖYÜN HALLERİ” “BİZİM KÖYÜN HALLERİ”

Düzenlenen yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilere hediye takdimi yapılırken dereceye giren öğrencilere ise ödülleri bugün saat 19:30’da Kentpark’ta düzenlenen konser sonrası verilecek. (HABER MERKEZİ)