Belediye’nin düzenlediği  Kültürler Buluşması” yarın akşam

Belediye’nin düzenlediği  Kültürler Buluşması” yarın akşam

Kırşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri’nin verileceği “Kültür Buluşuyor Neşet Ertaş&Aşık Veysel” program yarın akşam gerçekleştirilecek.

Tarih ve kültür şehri Şirin Kırşehir’in Anadolu’nun ortasında tüm ülkeye ve dünyaya kültür-sanat alanında da sesini duyurduğunu ve bunun her Kırşehirli için bir gurur kaynadığı olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak ilimizin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dahil olmasıyla birlikte üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle bu alanda da organizasyonlara devam ettiklerini açıkladı.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 19:00’da başlayacak programın Kırşehir’de büyük ilgi görmesi beklenirken, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konsere herkesi davet etti.

Başkan Ekicioğlu,  konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Tarih ve kültür şehri Şirin Kırşehir’imizin Anadolu’nun ortasında tüm ülkeye ve dünyaya kültür-sanat alanında da sesini duyuruyor olması hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Biz, göreve geldiğimizden beri Kırşehir’in hem ekonomik hem de sosyal-kültürel alanda gelişimi noktasında paydaşlarımızla da istişarelerde bulunarak dayanışma halinde bir dizi program ve etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyoruz.

“Neşet Ertaş ve Âşık Veysel gibi iki büyük ozanımızı bu kapsamda değerlendirerek Kültürler Buluşuyor temalı konserimiz de 5 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi ücretsiz olarak gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir Ustalar Müzik Topluluğu ve Kırşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konserine bekliyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER