Başkan Ekicioğlu: “İlimizin kültür sanat hayatına katkı sunmaya devam ediyoruz”

Başkan Ekicioğlu: “İlimizin  kültür sanat hayatına katkı  sunmaya devam ediyoruz”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekili Metin İlhan'la birlikte, Belediye Tiyatromuzun sahnelediği “Töre” adlı oyunu izledi.

27 Mart 2022 Pazar günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen Töre adlı oyunu Milletvekili Metin İlhan’la birlikte izleyen Başkan Ekicioğlu, “Dünya Tiyatrolar Gününde Kırşehirli hemşehrilerimizi belediye tiyatromuzun oynadığı "töre" adlı oyunla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık.

Bilindiği üzere Kırşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin kültür sanat hayatına da katkı sunmaya devam ediyoruz. Bizim kültürümüzde tiyatro; orta oyunu, gölge oyunu, köy seyirlik oyunları, meddahlık danslı ve şarkılı veya taklit şeklinde başlamıştır. Ülkemizde tiyatro ile ilgili ilk ulusal bildiriyi de yaşamını tiyatroya adamış ünlü tiyatro sanatçımız Muhsin Ertuğrul kaleme almıştır. Tiyatro yaşamın bir parçasıdır. Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Kırşehir Belediyesi Tiyatrosu’nu da belli periyotlarla hazırladıkları oyunları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü de olması vesilesiyle 27 Mart 2022 Pazar günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenen “Töre” adlı oyunun sahnelenmesinde tüm emeği geçenleri kutluyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER