Başkan Ekicioğlu Hacıbektaş-ı Veli Anma Törenlerine katıldı

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Törenler tarihsel ve kültürel bağımız olan Hacıbektaş ilçesiyle Kırşehir’in toplumsal, coğrafi ve duygu birliğinin altının Uluslararası alanda da bir kez daha kalın çizgilerle çizilmesine vesile olmuştur.”

Başkan Ekicioğlu Hacıbektaş-ı Veli Anma Törenlerine katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP'li İl Belediye Başkanları Toplantısı için Kırşehir'e gelen Belediye Başkanlarıyla birlikte 21 Ağustos 2021 Cumartesi günü Hacıbektaş ilçesine geçerek 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katıldı.
Başkan Selahattin Ekicoğlu, Belediye başkanlarıyla birlikte Hacıbektaş Başkanı Arif Yoldaş Altıok'u makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi resim öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergiyi gezildi.
Resim Sergisi gezisinin ardından CHP'li İl Belediye Başkanları 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Birliği Başkanlığının organize ettiği Lokma Dağıtımına katıldılar.
Nevşehir Avanos ilçesi Belediye Başkanı Celal Alper İbaş'ın makamında ziyaret edilmesinin ardından Başkan Ekicioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Hacıbektaş ilçesine gelmesiyle birlikte, Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, İl-İlçe Belediye Başkanları ile birlikte birlikte 58. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Resmî Programına katıldı.
Başkan Ekicioğlu, 8. Ulusal 32. Uluslararası Hacıbektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:
“58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Programı kapsamında gönül bağımızın bulunduğu tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımız ile birlikte 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerine katılmanın sevincini yaşadık. 
“16, 17, 18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde sergi, panel, tiyatro, açılış ve doğa yürüyüşü vb. etkinliklerle, 21 Ağustos Cumartesi günü resmi protokol programı ve yine 21 Ağustos Cumartesi ve 22 Ağustos Pazar günü ise Konser-Cem ve Aşure ikramları ile Anadolu kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğümüz Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri elbette bundan sonraki yıllarda da aynı coşkuyla ve dolulukla gerçekleştirilecektir.
“Bilindiği üzere, UNESCO tarafından 2021 yılının Hacıbektaş Yılı, Ahi Evran Yılı ve Yunus Emre yılı ilan edilmesi aralarında tarihsel ve kültürel bağımız olan Hacıbektaş ilçesiyle Kırşehir’in toplumsal, coğrafi ve duygu birliğinin altını Uluslararası alanda da bir kez daha kalın çizgilerle çizilmesine vesile olmuştur. 
“Hacıbektaş Belediyemiz de UNESCO Hacıbektaş Veli yılı kapsamında bu yılki etkinlik temasını ''Irkçılığa Hayır - No To Racısm'' olarak belirleyip; evrensel anlamda tüm dünyaya çok önemli bir mesaj iletmektedir. Sözlerimi bundan 700 yıl öncesinde Hünkâr Hacı Bektaş Veli'nin 'Hiçbir Milleti ve İnsanı Ayıplamayınız', '72 Millete Bir Nazarla Bakınız' ve 'Dili, Dini, Rengi Ne Olursa Olsun İyiler İyidir’ sözleriyle son verirken tüm hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut çimen
Davut çimen - 1 ay Önce

Sayın başkan ne bu Hacıbektaş sevginiz biraz da Kırşehir e hizmet ediniz.secimde söz verdiğiniz projelerin temelini atmaya bekliyoruz sizi.

Murat Akın
Murat Akın - 1 ay Önce

Arkadaş doğru söylüyor başkan Kırşehir de belediye de bir başı boşluk hizmet yok seçim öncesi vaat edilen hiç bir proje temelini atmayip 2 yıl oldu hep Hacıbektaş haberleri ile gündemdesin bu halk senide CHP yı Hacıbektaş a gönderir

Şahin Türkoğlu
Şahin Türkoğlu - 1 ay Önce

Helal sana Selahattin Ekincioğlu 2.5 yılda 2 eserin var biri kahve içen Atatürk heykeli, diğeri otagar karşısındaki Atatürk resmi, vatandaşları kandırıp oy aldın günün Hacıbektaş da geçiyor bu millet seni de Asaf Kayaoğlu nuda Hacıbektaş a gönderir böyle giderse...,......

SIRADAKİ HABER