Yazar Eylem Tok ile tanınmış bir plastik estetik cerrahı Dr. Bülent Cihantimur’un müşterek şımarık çocukları 16 yaşındaki T.C. İstanbul Kemerburgaz’da lüks aracıyla bir çocuk babası Oğuz Murat Acı’nın ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına sebebiyet veriyor.

T.C. üzücü trafik kazasından sonra muhtemelen ana ve babasını hemen arıyor ve yardım istiyor. İddiaya göre, yaralıların cep telefonları da çalınıyor.

Eylem Tok bir-kaç saat içerisinde buldukları ilk uçakla kapağı Mısır’a atıyorlar. Daha sonra ABD’ye firar ediyorlar.

T.C. elindeki ABD pasaportunu sırıta sırıta göstererek uçağa biniyor. Eylem Tok ABD vatandaşı mı bilmiyorum. Ancak, elindeki pasaportta ABD vizesi olduğu kesin.

Eylem Tok yaptığı açıklamada devlete ve adalet teşkilatına adeta meydan okuyor.

Ben Kahire’de Büyükelçi olarak görev yapıyor olsaydım Mısır İçişleri ve Dışişleri Bakanlarıyla derhal görüşür, Eylem Tok ve T.C.’nin gözaltına alınmasını, adı geçenlerin Mısır dışına seyahatlerini önlemeye çalışırdım.

Şu anda Türkiye ve Mısır ilişkileri çok iyi bir düzeyde.

Mısır makamlarının haklı ve insani talebimize olumlu yaklaşacaklarını düşünüyorum. Öte yandan, 16 yaşındaki ABD vatandaşlığı da bulunan T.C.’nin Türkiye’ye iadesi zor. Ben hukukçu değilim ama baskı yapabilmek için mal varlıkları ve banka hesapları bloke edilemez mi? 16 yaşındaki şımarık çocuğun anası ünlü yazar, babası ünlü bir estetik cerrahıymış.

Maliye Müfettişleri ve MASAK üzerlerine gidemez mi?

Kedi, köpek, böcek ve ağaçlar için ortalığı ayağa kaldıranlar nerede?

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü nerede?

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Gazeteci Saygı Öztürk neredeler?

STK’ları neredeler?

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş namuslu ve tecrübeli bir polis şefidir.

Gereğini yapacağına yürekten inanıyorum.

Tanınmış yazar eylem tok ve insanları güzelleştiren Doktor Bülent Cihantimur sizin oğlunuzu ehliyeti olmayan sarhoş bir sürücü biricik oğlunuzu ezerek organize bir şekilde yurtdışına kaçsaydı tepkiniz ne olurdu?

NEREDEN NEREYE?