TFF 2.Lig, Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırşehirspor, Pazartesi günü Afyonspor ile deplasmanında oynadığı ve öne geçtiği maçta galibiyeti son dakika da yediği gol sonrası kaçırdı.

Afyonspor maçında şunu net bir şekilde gördük ki, bana göre takım olma ve oynanan oyun anlamında zaman zaman güzel sinyaller verdi!

İlk maç olan Erokspor mücadelesinin aksine Afyonspor karşısında daha derli toplu ve mücadele eden bir Kırşehirspor görüldü sahada.

Demek ki ilk maçta hem yapılan hatalardan hem de oynanan umutsuz oyunda dersler çıkarılmış ve bunu düzeltmek anlamında da iyi çalışmalar yapıldığı bu mücadele gözle görüldü.

Zorlu Afyonspor deplasmanın da Kırşehirspor mücadeleye hem istekli hem azimli hem de mücadeleci bir oyun sergileyerek başladı nitekim de bunun da meyvesini alarak golü de bularak öne de geçmeyi başardı.

Zaman zaman yapılan pas hataları performans anlamında maçın sonlarına doğru oyuncularda düşüş gözlemlendi. Ama ilk haftalarda hiç bir takım ve oyuncuları zaten yüzde yüzünü vererek oynayamaz. Bu da doğal olarak hem Afyon takımında hem de Kırşehirspor takımında bariz şekilde görüldü ki maçın son dakikalarında golü de kalesinde görerek Afyon deplasmanında hem galibiyeti kaçırdı hem de ilerleyen haftalarda değerli olacak bir puan alırken ligde de ilk puanıyla tanışmış oldu.

Beyaz Grubun gerçekten kıran kırana geçeceğini ilk iki hafta bir kez daha gördük. Kimse “bu grubun favorisi şu takım” diyemez bence. Çünkü ilk iki hafta da gördük ki favori çok. İyi kadrolar kuran takımlar da mütevazı kadro kuran takımlarda dahil herkes herkesi yenecek güçte.

İlk iki hafta da bu oynanan maçlarla birlikte bir kez daha gözler önüne serildi.

Hiç bir takım ve taraftarlar kimse ne ümitsizliğe kapılsın ne karamsarlığa. Kimin sezona başlarken nerede olduğu değil sezon sonu nerede olacağını da bilemezler.

Bu ligde derenin altından daha çok sular akacak belki.

“Mütevazı bir kadro kurup ilk 5 veya ilk 10’da ligi bitireyim, bu sene” diyenler bile son düzlükte takım oyununu otutturlarsa kendilerini bir anda şampiyonluk kutlaması yaparken bile bulabilirler.

Öyle yada böyle Kırşehirsporumuzun Afyonspor deplasmanından 3 puanı kaçırsa da, 1 puanla dönmeleri ilerleyen haftalar için ve öz güven açısında puanla dönülmesi moral oldu.

Artık önümüzde Diyarbekirspor maçı var. Diyarbekirspor maçında büyük Kırşehirspor taraftarları stadyumu doldurur ve 12.adam vazifelerini yerlerine getirirler.

Sosyal medya hesaplarında takıma olumsuz sözler yazmayın. Bu takım sizlerin, bu takım Kırşehir’in.

Herkes bu takımın başarılı olmasını ister.

Peki başarılı olmanın yolu neyden geçer?

Tabi ki maddiyattan!

Senin seçilmişlerin, il yöneticilerin maça gelmiyor. Takımın sponsoru yok. Birkaç yöneticinin fedakârlık yaparak oluşturduğu takıma kimsenin eleştirmeye hakkı yok.

İnşallah bu eleştiriler ortamında Kırşehirspor, Diyarbekirspor’u yener.

Kırşehirspor’a Diyarbekirspor maçında başarılar dileriz. İnşallah 3 puanla ayrılan taraf olur.

Bir sonraki yazım da görüşmek üzere, Allah’a emanet olun!