TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Kırşehirspor yine sahadan 1 puanla ayrıldı ve yeni sezonda son 3 maçında üst üste ikinci beraberliğini alarak bir şeyler yapmaya kıpırdanmaya çalışıyor.

Kırşehirspor kurduğu düşük bütçeli kadrosu ile bana göre sezon öncesinde çekilen zorlu maç fikstürüne rağmen hem iyi mücadele ediyor, hem de takım halinde bir şeyler yapmayı mücadele etmeyi deneyerek bir şekilde 1 puanda olsa zorlu rakipleri karşısında o puanları da yavaş yavaş toplamaya başladı.

Kırşehirspor sezona üç tane zirve adayı olan zorlu rakipleri ile yaptığı mücadeleden en azından 2 puan çıkarmayı başardı.

Sezona sahasında Esenler Erokspor ile başladı hem kötü oyun hem de takımın daha bir birine alışmadığı bir süreci de hesaba katarsak sahasında mağlubiyette kaçınılmaz olmuştu. Ama bana göre bu kaybedilen maç hem teknik ekibi hem de sahada mücadele eden futbolcu topluluğunu bir nebze olsun kendine getirmiş olarak gördüm son iki maçta yapılan mücadele sonunda.

Hemen akabinde bu kez zorlu Afyonspor deplasmanına gitmelerine rağmen son dakika da yenilen gol sonrasında o hasretle beklenen galibiyet kaçırılmış ve sahadan 1 puan ile dönülmüştü.

Ama oyun ve mücadele anlamında bir şeyler yapılması takım adına umut vermeye başlamıştı.

Dün de sahasında bir diğer zorlu rakip olan ve lige 2’de 2 ile başlayarak ne kadar iddialı bir takım olduğunu hem kadro yapısı hem de oynadığı futbolla gözler önüne seren Diyarbekirspor takımını ağırladı.

Belki de Diyarbekirspor cephesinde bu maçtan da diğer iki maç gibi rahat güzel bir oyun sonunda galibiyet alınarak yoluna kayıpsız devam etme planları ve düşünceleri hakimdi ki maç öncesi gerek kağıt üzerinde olsun gerekse spor otoritelerinde olsun maçın mutlak favorisi ve galibiyet birkaç adım daha yakın olarak Doğu ekibi Diyarbekirspor olarak görülüyordu.

Ama futbolda şu asla hafife alınmasın ve unutulmasın ne kadar iyi oyuncu topluluğu içerisinde bir kadro kurarsanız kurun ne kadar kendi imkânlarınızın elverdiğince mütevazı bir kadro kurarsanız kurun her iki takımında sahaya kazanmak adına 11 kişi ile çıkıyorlar ve her zamanda ne kadar güçlü bir takım favori gösterilse bile bence her zaman maçta bir adım önde olan takım mütevazı kadrosundan dolayı favori gösterilmeyen takımdır.

Çünkü bu takımlar oyun anlamında bir birilerini daha yakından tanıyıp bir aile havası oluşturup o oyunu da ezberleyerek sahaya da yansıttığı vakit işte o takım ligin en tehlikeli takımdır kimse ne yapacağı bilinmeyen takımlardan her zaman çekinirler ki bence Kırşehirspor böyle bir takım hüviyetine bürünme aşaması yolunda devam ediyor.

Mücadelenin ilk yarısı yenik duruma düşüp geride kapatmasına rağmen oynadığı oyun ve futbol bana umut ve ışık verdi.

Asla sahaya yansıtmak istediği oyundan vazgeçmedi ve 90 dakika bunun mücadelesini zorlu rakibi karşısında vermeye devam ederek neticesinde beraberlik golünü de bularak sahadan yine 1 puanı alarak ayrılmayı başardı.

Şimdi hafta sonu yine zorluk derecesi yine belki de 10 katı bulacak olan Vanspor deplasmanına çıkacak bu takım ama ben inanıyorum ki orada da aslanlar gibi 90 dakika boyunca mücadele ederek puan ya da puanlarla dönecektir.

Sadece bu çocuklara ve bu takıma bir galibiyet gerekiyor alınacak o galibiyet fitil ateşini de yakacağını ve bu takımı havaya sokarak daha iyi sonuçları da beraberinde getireceği kanaatindeyim. Yeter ki bu takımı yalnız bırakmayalım her yerde her anlamda desteklemeye devam edelim.

Kırşehirspor’un Kırşehir halkının desteğine çok ihtiyacı var bu destek ile bence bazı zor gözüken şeyler belki de daha da kolay hale gelecektir.