19 Ekim Çarşamba günü Kırşehir Ahi Stadyumunda oynanan  Ziraat Türkiye Kupası 3. tur eleme maçında  Kırşehir FSK- İskenderunspor A.Ş.’yi  2. uzatma devresinin 111. dakikasında Hakan Erçelik’in ayağından bulduğu golle 1-0 yenerek 4. Tura yükseldi.

Aynı grupta mücadele ettiğimiz, şampiyonluk mücadelesi veren ve averajla 2. sırada bulunan İskenderunspor A.Ş. karşılaşmaya yedek ağırlıklı ve genç futbolcularıyla çıktığı için, galibiyeti büyütecek, sevinecek bir durum ve karşılaşma hakkında fazla yazacak bir konu yok. Karşındaki genç ve yedek ağırlıklı  futbolculara göre bu işin uzatmalara kalmaması gerekiyordu. Buna rağmen birisi 90+3 de olmak üzere  2 tane yüzde yüz gol kaçırdılar.

Bu karşılaşma Kırşehirspor FSK için ölçü olmamakla beraber farklı kazanacağımız bir maçı son vuruşlarda ki beceriksizlikler nedeniyle gol ile sonuçlandıramadık.

Özet olarak iyi pas yaptık, bol pozisyona girdik ama gol atamadık. 

Genelde böyle oluyor. Bu takım gol atamıyor bunu en kısa sürede halletmek gerek. Ocak ayına kadar transfer yapılamayacağına göre elimizdeki forvetleri antrenman dışında  gol çalışması yaptırmak gerekir.

Benim bu karşılaşmada değineceğim ve çok sevindiğim konu Sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara, Emniyet Müdürümüz Murat Türesin ve Jandarma Komutanımız Albay Sadık Gülecen’in de aylar sonra Kırşehirsporumuzun maçını Ahi Stadı’nda izlemeleriydi.

Bizim istediğimiz buydu Kırşehir’de Sayın Valimiz dahil, milletvekillerinin, siyasetçilerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, bürokratların Kırşehir FSK’ne maddi olmasa da manevi olarak destek vermeleridir. Çünkü Kırşehir FSK hiçbir siyasi partinin değil tüm Kırşehir’indir. İl ve yurt dışındaki hemşehrilerimiz dahil yüz binlerce Kırşehirlinin gözü, kulağı Kırşehir FSK’dedir.

Kırşehir FSK bu insanların mutluluğu, sevinci ve moral kaynağıdır. Hal böyle olunca makamı, unvanı ne olursa olsun hiç kimsenin bu takımı bir siyasi partinin takımıdır demesi ve maçlara gelmeme hakkı yoktur. Bir insan öyle düşünüyorsa Kırşehirli olamaz. Her kademede ki insan görevini yaptığı gibi Kırşehir ve Kırşehir FSK’ne sahip çıkmaz zorundadır. Eğer sahip çıkmayacaksa Kırşehir’i terk edip gidecektir.

İnşallah Sayın Valimizin atmış olduğu bu adımın devamı gelir ve sürekli olarak maçlarda görürüz. Hem Sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara uğur getirerek tur atlamamıza vesile olmuştur. İnşallah önümüzde ki Pazar gününden itibaren Kırşehir’ de oynanacak karşılaşmalarda ilimizin milletvekillerini, siyasilerini ve  bürokratlarını da görürüz.

Bu vesileyle Sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara’ya Emniyet Müdürümüz Murat Türesin’e ve Jandarma Komutanımız Albay Sadık Gülecen’e teşekkür ediyorum.

Bu karşılaşmayı protokolden seyrettim. Protokol tribününe girerken Kulüp Başkanımız Çağatay Han Torun’la giriş kapısının önünde karşılaştık, selamlaştık ve “Ağabey siz yukarı çıkın, Vali bey, gelecek onu karşılayacağım” dedi.

Yukarı çıktığım an bir vatandaş gelerek, “Sizin adınız yazılı mı, isminizi söyler misiniz?”  dedi. İsmimi söyledim baktı  “isminiz var” dedi. O görevliyi de protokol tribününden sorumlu olduğunu düşündüğün bir muhterem göndermiş, görevli ona giderek “ismi yazılı” dedi.

Hem basın mensubuyum, hem Kırşehirspor’a emek vermiş, sağ ayağımdan çok ciddi sakatlık geçirmiş, bir sene okulumdan olmuşum, ben protokol tribününe giremeyeceğim veya Kırşehirspor için ter akıtmış, emek vermiş, sakatlık geçirmiş, işinden ve okulunda olmuş, cebinden para harcamış, hocalarım, ağabeylerim, arkadaşlarım protokole giremeyecekler. Eğer girecek olurlarsa “isminiz yazılımı, isminizi söyler misiniz?” diyecekler.

Kırşehirspor’la alakası olmayan, Kırşehir’e en ufak faydası olmayan protokolde görevli olan birilerinin tanıdıkları ellerini, kollarını sallayarak protokole girecekler öyle mi? 

Hadi oradan.

Şimdiden haber veriyorum, önümüzdeki Pazar günüde protokol tribününe gireceğim.

Sürekli yazılarımda yazarım önceden Kırşehirspor’da oynamış eski futbolcuların onure edilerek protokol tribününde maç seyretmelidirler diye. Bu konuyu Çağatay Başkanla birebir görüştüğümde “ağabey buyurup gelsinler, başımızın üstünde yerleri var, en güzel şekilde ağırlarız” dedi. Ancak gelsinler demekle olmuyor o futbolcuların isimlerinin yazılması gerekiyor. Onun için düzenlemeler yapılırsa vefalı bir iş olacaktır.

Son olarak yine belirtmek istiyorum ki bu takımı gol atamıyor. Sorun orada.