Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümü bu yıl Ulu Önder’in ölüm günü Cuma gününe denk geldi.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Büyük Önder dinimizin öğretilmesini merdiven altlarından kurtulması ve Türk insanının dinimizi gerçek anlamını öğrenmesi ve buralardan nemalanan din tacirlerinden kurtulması için Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurdu.

Olaya bu kadar gerçekçi yaklaşan ve din öğretiminin devlete devredilmesinin önünü açan Gazi Mustafa Kemal’e “dinsiz!” damgası yapıştırıldı!

Kim bunlar?

Tabi yukarıda belirttiğimiz gibi din tacirleri!

Asıl üzücü olan konu şimdiki Diyanet’in kendisini kuran Büyük Önder’in adını anamaması.

Şimdi 10 Kasım Cuma gününe denk geldi. Bakalım bugünkü Cuma Hutbesi’nde Diyanet Büyük Önder’i anacak mı?

Hiç umudum yok ama, belli de olmaz diyorum!..

Aslında önemi de yok.

Biz anarız Büyük Atamızı…

Ölümünün 85. Yılında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, özlemle anıyoruz. Rahat uyu Büyük Atam…

38. KURULTAY

Geçtiğimiz hafta sonunda CHP’nin 38. Kurultayı gerçekleştirildi.

İki gün geç saatlere kadar süren kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimi vardı. İki aday arasında olan genel başkan adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’di.

İlk tur oylamada. Salt çoğunluğun Özgür Özel iki oyla kaçırdı. Bu aşamada herkesin beklentisi Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştan çekilmesi yönündeydi. Doğru olan da buydu. Hatta bana sorarsanız Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra istifa etmesi en doğru olandı. Ama o inatla yarışa devam dedi ve ikinci turda 200’ün üzerinde fark yiyerek kaybetti.

Oldu mu şimdi Kılıçdaroğlu?

Bir üzücü gelişme de bu yenilginin ardından Kılıçdaroğlu’nun salonu terk etmesi oldu. Yapılması gereken Özgür Özel’i kutlamak ve bir veda konuşması yapmak değil miydi?

Demokrasiye inanmanın gereği buydu.

Özgür Özel’i kutluyor, CHP ve Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Umarım geciken bu değişim Türkiye’nin geleceği için hayırlı olur.

BİR İLK…

         Kırşehirspor, geçen hafta deplasmanda oynadığı Bursaspor’u 3-1 yenerek büyük bir sürprize imza attı ve bu sezon bir ilki gerçekleştirip ilk deplasman galibiyetini alarak bizleri çok mutlu etti, gelecek için umut ışıkları yaktı. Umarım devamı gelir.

         Bu hafta sonu oynayacağımız Bucaspor maçı çok önemli. Güçlü bir rakip ama biz sahamızda üç puan almak istiyoruz. Bursa maçının verdiği moralle bu maçı da kazanacağımızı düşünüyorum.

         Bu arada sosyal medyadan yaptığım paylaşımda bu galibiyetten kendime pay çıkardım ve ayağımın uğurlu geldiğini paylaştım. Buca maçında göreceğiz bakalım ayağımız uğurlu mu, değil mi?

Haydi Kırşehirspor beni utandırma!...

Başarılar...

Gönül isterdi ki Kırşehirspor’un bu hafta başarısını Gençlikspor ve Kırşehirspor U17 takımı da taçlandırsın. Ama ne yazık ki bu iki ekibimiz de bizleri üzmeye devam ediyor.

Gençlikspor sahasında rakibine farklı yenildi, Kırşehirspor U17 ise deplasmanda yenildi. Onların da biran önce toparlanıp iyi sonuçlar alması dileğimizdir.