VATAN KAN AĞLARKEN…Tarihler 27 Şubat 2020…
Gece saat 22.000… Tüm TV kanallarında geçen altyazıyı okumam ile adeta kalbim yerinden çıkacak gibi atmaya başladı. Sosyal medyadan yayınlanan haberleri takip etmekle başlayan süreç ve uykusuz bir gece gözlerimden süzülen yaşlar...
ŞEHİT anaları, babaları, kadınları çocukları adeta dünya başıma yıkılıyor. Yakınını, canından, can taşıyan bilir bu acı duyguyu anlatması çok zor. Rabbim bütün şahadete erenlerimize, yakınlarımıza, canlarımıza rahmeti ile muamele etsin (Amin).
Söze böyle başladık yandık, yıkıldık ayakta kalmak gerek, sorgulamak gerek. Fakat insanlar o kadar mankutlaşmış ki ne anlatırsan anlat, “benim bildiğim doğru!” diyor. Doğruları kabullenmekte nedense zorlanıyor.
Kendi düşüncesinden olmayan insanları küçük görerek kırmak, dökmek için elinden geleni yapıyor. Hoş görüyor, çok lafa gerek yok diyorsun, sesiz kalmayı tercih ediyorsun.
Ben savaş muhabiri değilim, ben ülkem stratejisini geliştiren, buna katkı sunacak fikirler veren insan da değilim. Fakat kafama takılan yüzlerce soru ve cevapsız kalan sözler var. Bunları burada sıralamayacağım fakat sizlerle paylaşacağım bir iki kelam da olsa sözler var.
Nedir bunlar?
Bu şehitler felaketi olmadan önce şu TV kanallarında tartışma programlarına katılan yorumcular kendi aralarında tartışırken, “Yapmayın orası güvenli bölge değil ,hava savunma sistemimiz yok, askerimizi güvenlik altına alamadığımız zaman orada felaket olur” sözünü söyleyenleri dinleyen, bundan ders alan olmadı mı da bu felaket başımıza geldi?
Rusya açıklama yapıyor, “Siz diyor Soçi anlaşmasına muhalif davranıyorsunuz, ÖSO bizim için terör örgütüdür bunlara yardım etmeyecektiniz. Buna dair imzanız var” diyor ve uçuşa yasak bölgede rejim uçakları bizi vuruyor.
Hani nerede bizim ülkemizin radar sistemleri önceden uyarıda bulunup neden müdahil olunmadı?
Şehitlerimizi almaya gönderilen ambülansları bile vuran şerefsiz zihniyette nasıl güvendik, nasıl bu çocuklarımızın şehit olmasına engel olamadık? Saman çuvalı gibi römorka yüklenen o görüntüler kim, nasıl kabullenile bilir ki?
Allah’ım bu ordu senin ordun, orada şahadete koşan yavrular dinimiz İslam için orada, insanlara yapılan zulüme dur demek için, yavrularımız senin kuranın yere düşmesin diye orada.
Yarabbi ordumuzu her daim muzaffer eyle şeytanın askerlerine fırsat verme, ordumuzu her daim muzaffer eyle.
Acı çeken kalp doğruları haykırmakta imtina etmez, imtina eden çıkarı olan, yanlış yapanla çıkar ilişkisi olan nemalanan insanlardır, yani şeytanın kardeşleri onların şerrinden bizleri koru Yarabbi.
Gün birlik beraberlik günüdür bundan en ufak şüphem yok, olmaz, olamaz da. Önemli olan ihmalkâr davranıp düşmanına güvenip sırtını dönmemektir. Allah’ım bizi yöneten büyüklerimizi uyanık eylesin.
Ülkemiz o kadar sıkıntılı o kadar çıkmaz içerisine, itilmek istense de bu ülke insanı az ile yetine bilme, şükredip elindekini kaybetmemeye dualar eder. Vatan; vatanı, bayrağını sevenlerindir. Bizler bu sloganı kalben söyleyenlerdeniz, yanlışa yanlış derken, doğruyu da alkışlayacak kadar cesaretimiz var, kapalı kapılar ardından siyaset yapan siyasetini, vatan savunması ile karıştıran yalanlarla doğruları ayır edemeyenlerle işimiz olmaz.
Yürekli olan, yüreğinde yaşadığını doğruları haykırmak cesareti olan, bütün insanlara selam olsun. Kapalı kapılar ardından insanları kandırmak adına yapılan planlarını kendi gibi mankut olan insanlara yutturan insanım diyenlere lanetler olsun.
VATAN bir bütündür asla bölünemez bunu kabullenmekte zorlanan kendisini kara kuzu gösterip, değil vatan savunmasına askere gitmeye imtina eden kim varsa onların bu vatan üzerine söz söyleme hakkı da yok, yetkisi de yok.
Beyler öyle kefen giyip duyusal milliyetçi sloganlar atan icraata gelince tıs olan insansı şeytanlardan bizi uzak eylesin. Bu ülke Kıbrıs Barış Harekatında toplam 498 şehit verdi. Bizim topraklarımızı koruma adına, Suriye’de şerefsizler topluluğu ülkede verilen şehit sayısı 600. Ülke savunması için vatansever herkesin bu vatana kanı, canı feda olsun. Fakat arkanda seni koruyacağına inandığın bir devlet olduğunu bileceksin. Tedbir alınacak, takdiri ALLAH’a bırakacaksın.
VATAN NAMUSTUR, ONUN UĞRUNDA ÖLMEK ŞEREFTİR. Bu uğurda canını veren gazi olan her vatan evladına selam olsun.
YORUM EKLE