Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yarın saat 20:00’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde “Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy” adlı oyunu sahneleyecek.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıldönümü nedeniyle Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı “Ulu Çınar Mehmet Akif Ersoy adlı oyun, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü  “Söylentiler” adlı oyunla kutluyor 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü “Söylentiler” adlı oyunla kutluyor

İstiklal Marşı’nın her dizesinin, egemenliği eline alan ve kendi kaderini kendi tayin eden milletimizin sesinin ifadesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, esaret ve tutsaklığı kabul etmeyen halkımızın, bin bir fedakârlıkla yazdığı destan İstiklal Marşı’mız ile vücut bulduğunun altını çizerek, İstiklal Marşı’nda vatanı işgal edilmiş halkımızın özgürlük ve bağımsızlık haykırışının olduğunu dile getirdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 12 Mart 1921’de İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıldönümü nedeniyle, Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı ve ücretsiz olarak sahnelenecek olan oyuna tüm Kırşehirli halkını davet etti.(HABER MERKEZİ)