Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından emekli eğitimci-yazar Emin Salman’ın 11’nci kitabı “Delal” adlı kitabı yayınlandı.

Kırşehir doğumlu olan hemşehrimiz Emin Salman, Türkiye’nin değişik illerinde öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldu. 2006 yılında “Uzaktan Gelen Ses”, 2007 yılında “Yaşam İncelince”, 2010 yılında “Sessiz Bir Veda”, 2014 yılında “soğuk Bir Güz Günü”, 2020 yılında “Cele” ve 2022 yılında “Meçhul Kadın, Meçhul Adam”, “Baharın Çığlığı”, Ruhumun Yaraları, Seni Usulca Sevmiştik, Merhamet-Merhamet ve öykü ve deneme kitaplarını yayınlayan Emin Salman’ın 11’nci kitabı "Delal" öykü kitabı Liman Kültür Yayınları tarafından hazırlandı.

Emin Salman kitabının kapağında, "Ay yüzlüm, ordasın ve seni görme arzusu içimi yakıyor. Dünya dönüyor, zamlan hızla akıyor, her şey değişiyor. Bizler de yaşlanıyoruz. Olgunluğumuzun canlı, derin, arzu dolu bakışlarının yerini yaş almanın umutsuzluğu ve yalnızlığı almaya başlıyor. Saçlarımıza uzun yıllar önce düşen aklar kaşlarımızın arasına inmeye başladı. Seyrelen kaşlarımın arasında sönükleşen gözlerimle seni arıyorum. Daha net, daha zinde, daha dinç, daha gürbüz halinle görmeyeli asırlar oldu. Veya ben zaman kavramını yitirdiğimden bana öyle geliyor. Senin içinde bulunmadığın zamanın anlamsızlığı... Yüreğimde taşıdığım fotoğrafına bakınıyorum. Oradan gülümseyerek bana bakıyorsun. Huzura ve sükuna eriyorum. Fotoğrafının solmaması için ona dokunmuyorum. Uzaklardasın, uzaklardayım. Yaşlanmamızı seyredemeden, doyamadan ihtiyarlamaktan korkuyorum. Sensizliğe katlanmaya çalışırken, ihtiyarlanmanı kabulleneceğimi sanmıyorum" ifadelerine yer verdi.

Emin Salman, yayınlanan 11’inci kitabı “Delal”ı gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in sahibi Salih Güner’e de hediye etti.

“BİZİM KÖYÜN HALLERİ” “BİZİM KÖYÜN HALLERİ”

Salih Güner, Salman’ı yeni öykü kitabından dolayı kutladı ve daha nice eserler yayınlaması dileğinde bulundu. 

Editör: Çiğdem Sönmez