"Bir Destandır Çanakkale" kitabı Asya Nur Şener ve Birsen Eker tarafından derlenen ve Mustafa Tanker Yayınları ile Hemera Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitap, Çanakkale Savaşı'nın destansı hikayesini anlatan şiirler, anılar ve yazılardan oluşan bir antolojidir. 70 sayfadan oluşan bu eserde, çeşitli yazarların kaleminden Çanakkale Zaferi'nin ruhu ve anlamı okuyuculara sunuluyor.

Kitapta gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”de ve www.kirsehircigdem.com haber portalında zaman yer alan yazan Birsen Eker ile birlikte 21 yazar bulunuyor.

Bu yazarlar şunlardır:

Asya Nur Şener, Abdulsamet Urtekin, Ayşegül Topaç, Birsen Eker, Enes Kuşak, Hande Batur, Kamuran Özdemir, Medine Herzem, Melek Akış, Mihriban Cesur, Mutlu Kılıç, Nuray Özbek, Onur Koç, Orhan Özer (NEFESİ), Semih Yörük, Sibel Kaya, Sinem Şahin, Şevval Nadir, Şevval Yaren Tosun, Umut Deniz Gök, Zehra Şahin.

Kırşehirli bir sanat tutkunu GÜLTEKİN ÖZCAN… Kırşehirli bir sanat tutkunu GÜLTEKİN ÖZCAN…

Bu kolektif çalışma, Çanakkale Zaferi'nin farklı yönlerini, kahramanlıklarını ve duygusal yanlarını okuyuculara aktararak, tarihimizin bu önemli dönemini edebi bir dille anlatıyor. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER