Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu

Kırşehirli Yazarımız Gültekin Özcan memleketi Kırşehir'e gelerek okurlarıyla buluştu...

Kırşehir’in yetiştirdiği güzide insanlardan yazar, şair, ressam Gültekin Özcan gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i de ziyaret etti.

Özcan gazetemiz İmtiyaz Sahibi Salih Güner’le bir süre sohbet ederek, yayınladığı kitapları hediye etti. 

Uzun zaman sonra geldiği memleketi Kırşehir'de Neşet Ertaş Müzesi'ni, İl Halk Kütüphanesi'ni, Alaaddin Kırtasiye'yi, Hamidiye Camii'ni ve Adnan Yılmaz'ı ziyaret eden Gültekin Özcan, Kırşehirli öğretmenlerle de bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Edebiyata, tiyatroya, resme ve müziğe tutkuyla bağlı olan Gültekin Özcan’ın yayınlanmış Gönül Kileri, Gönül Dağı ve Gönlümden Kopanlar adında 3 şiir kitabı ve Kahverengiyle Siyah adında bir öykü kitabı bulunuyor.

Gültekin Özcan İstanbul, Bafra, Kırşehir, Zonguldak ve Foça’da 10 kişisel, 5 de karma sergi açtı. 

Gültekin Özcan'ın şiir üçlemesi, Dümdüm Çiçeği, Gönlümden Armağan ve Gönül Penceremden kitapları KALAN YAYINLARI websitesinden, D&R ve İdefix üzerinden temin edebilir.

Hayatının her döneminde sanatla iç içe olan Gültekin Özcan halen yaşadığı Balıkesir Bandırma’da resim çalışmalarını sürdürüyor.

GÜLTEKİN ÖZCAN KİMDİR?

1953 yılında Kırşehir ili Cemele köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de, lise öğrenimini Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi’nde Edebiyat Bölümü’nde tamamladı. 1971 yılında memuriyete başlayan Gültekin Özcan 1997 yılında emekli oldu.  40 yılı aşkın süredir Balıkesir Bandırma’da yaşıyor.

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ